שתף קטע נבחר

חינוך של דאעש: תינוקת בועטת בראש ערוף

עוד לפני שלמדה ללכת, צולמה בתו הפעוטה של פעיל דאעש בסוריה בעת שאביה מעודד אותה לבעוט בראש כרות ברחוב. אזהרה: התמונה קשה לצפייה

תמונה מחרידה הופצה במהלך סוף השבוע ברחבי הרשתות החברתיות, שבה נראית פעוטה, שבקושי מסוגלת לעמוד על רגליה, בועטת בראשו הערוף של חייל בסוריה. בתמונה נראה אביה של הפעוטה, שככל הנראה נמנה עם תומכי ארגון "המדינה האיסלאמית", מחייך בהנאה בעודו מעודד את בתו התמימה לבעוט בראש הכרות. 

 

אביה של התינוקת, שמחזיק אותה בידיו ונראה חובש כובע בצבעי הסוואה צבאיים, נראה ממש מרים את רגליה היחפות של הילדה ועוזר לה לבעוט בראש המונח על הקרקע. לפחות אדם אחד נראה עומד מהצד וצופה באירוע המצמרר.

מעזע: האב מחזיק את בתו הפעוטה בעודה בועטת בראש הערוף ברחוב ()
מעזע: האב מחזיק את בתו הפעוטה בעודה בועטת בראש הערוף ברחוב
 

ככל הנראה מדובר בראשו של אסיר שמת כמה ימים לפני האירוע המצולם. לא ידוע מיהו בדיוק הקורבן, אך הסברה היא כי מדובר בחייל שהוצא להורג ונדקר פעמים רבות.

 

התמונה המחרידה פורסמה כמה שעות לאחר פרסומן של תמונות נוספות קשות במיוחד לצפייה, המראות את ההוצאות המזעזעות להורג של דאעש בסוריה. בין התמונות שפורסמו על ידי ארגון סורי הקורא לעצמו "ראקה נטבחת בשקט", נראית קבוצה של עשרה נערים צעירים לפחות העומדים מסביב לגרדום מעץ, שבו מונחת גופתו של מורד סורי שנצלב וראשו נערף.

 

הפרשנות של דאעש לחוקי השריעה האיסלאמית באה לידי ביטוי פעמים רבות בדמות הוצאות פומביות להורג בגין פשעים כמו "קללת אלוהים" ו"כישוף" בעיר ראקה, המשמשת כמעוזו של הארגון. החברים בארגון "ראקה נטבחת בשקט" מסכנים את חייהם פעמים רבות כדי לתעד את הזוועות בעיר, ופרסמו בעבר תמונות דומות של הוצאות להורג ואכזריות כלפי תושבי האזור. כמה מפעילי הארגון נכלאו והוצאו להורג בזמן שניסו לתעד את האירועים המחרידים שמבוצעים על ידי הארגון הסוני הקיצוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה המזעזעת הופצה ברשתות החברתיות בסוף השבוע
מומלצים