שתף קטע נבחר

התפצלו מבל"ד: "ממלאת הוראות של בשארה"

פילוג במפלגתה של חנין זועבי: הפורשים הקימו את תנועת "קפאח" בטענה כי חברי הכנסת מבל"ד אינם תומכים בסוריה ומשרתים את קטאר. "מקדמים את קטאר כי היא תורמת מיליונים, ומשרתים אינטרסיים ישראלים"

חברי הלשכה המדינית וחברים נוספים לשעבר בבל"ד פרשו מהתנועה והקימו תנועה חדשה בשם "קפאח" (מאבק). הרקע: תמיכתה של בל"ד בהפיכה בסוריה ותמיכתו של עזמי בשארה בקטאר, שנחשבת ליריבה של אסד. אתמול (מוצאי שבת) הושקה התנועה החדשה בנצרת ואנשיה, בהם חבר הכנסת לשעבר מחמד מיעארי, הבהירו כי אין בכוונתם להתמודד לכנסת "כי זה לא תורם לחברה הערבית. התנועה תהיה עממית ותדאג לזכויות האזרחים שחיים תחת כיבוש".

 

התנועה החדשה. "תדאג לאזרחים תחת כיבוש" ()
התנועה החדשה. "תדאג לאזרחים תחת כיבוש"

בתנועה החדשה טוענים כי הפיצול היה הכרחי בשל מדיניות בל"ד בכל הקשור למלחמת האזרחים המתנהלת בסוריה מזה שלוש שנים, וגבתה את חייהם של מאות אלפי בני אדם. "לטעמנו, ישנה מזימה של ישראל והמוסד כלפי סוריה", טען מיעארי שתקף את חברי הכנסת המכהנים מבל"ד - ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובסאל גטאס.

 

"סוריה היא היחידה ממדינות ערב שעדיין שומרת על הלאומיות הערבית ונחשבת כמדינה אזרחית", אמר מיעארי. "אנו בעד סוריה ושלטונה, שצריך להילחם נגד המתקפה האכזרית והפושעת. מדינות שולחות אנשים להילחם בסוריה בטענה שרוצים להשיג דמוקרטיה, אבל האנשים האלה שוחטים אזרחים ומתעללים בהם".

חברי בל"ד. בתנועה לא מתרגשים מהנטישה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חברי בל"ד. בתנועה לא מתרגשים מהנטישה(צילום: גיל יוחנן)
 

מיעארי הסביר כי בשלוש השנים האחרונות הוא לא משתייך לבל"ד, אחרי שנים שהיה בכיר בתנועה, וזאת בשל עמדת המפלגה וחברי הכנסת שלה, שלא נוקטים עמדה ברורה באשר לסוריה. "עמדתם אינם מתיישבת עם העקרונות שלי. הכי גרוע מבחינתי שהם קשרו את עצמם לקטאר. הם אמרו שסוריה טובחת בבני עמה אבל לא הציגו עמדה ברורה בעניין, כי הם ממלאים את ההוראות של בשארה, ומשרתים את ישראל ושאר מדינות ערב. בבל"ד מקושרים עם קטאר ומקדמים אותה כי היא שהיא עוזרת ותורמת מיליונים".

 

מיעארי גם יוצא נגד התמיכה בדאעש בעולם הערבי. "אנשים צריכים להבין שדאעש ותומכיהם

לא יכולים להביא דמוקרטיה לאזרחים במדינות ערב. הם יהרסו את העולם והתרבות הערבית, ויביאו להחלפתה בתרבות מזויפת כדי להכפיש ולגרום לכולם לחשוב שהאיסלאם מקלקל את העולם".

 

מבל"ד נמסר בתגובה: "אנחנו לא רוצים להתייחס לתנועה החדשה, שלא תשפיע על בל"ד". גורמים בתנועה אמרו כי "צר לנו על כל מי שפורש מהמפלגה, אבל על כל פורש יש עשרה מצטרפים חדשים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חנין זועבי. פיצול בבל"ד
צילום: אנור אמארה
ח"כ לשעבר מיעארי. כן לאסד
צילום: אנור אמארה
מומלצים