שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בלעדי - גירסת זהבי במשטרה: "לא רציתי להרביץ לאוהד, רק להזיז אותו"

  לידי ynet ספורט הגיעו עיקרי הדברים מעדותו של השחקן במשטרה בעקבות המהומות בדרבי: "הכרתי את האוהד בפנים מהימים שלי בהפועל ת"א. מבחינתי ברגע שהוא נגע בי, המשחק היה צריך להתפוצץ"

  הגרסה שלו. קשר מכבי תל אביב מסר היום עדות במשטרה בנוגע לאירוע האלים אמש במשחק הדרבי באצטדיון בלומפילד, והמשטרה החליטה עוד בבוקר לאבטח את ביתו.

   

  הדרבי התל אביב פוצץ:

   

  לידי ynet ספורט הגיעו עיקרי הדברים מעדותו של זהבי במשטרה בעקבות מהומות הדרבי: "נכנס פתאום למגרש מישהו, אני בכלל הלכתי לבעוט כדור קרן, פתאום הסתובבתי וראיתי אותו על הדשא. לא האמנתי שהוא היה כל כך קרוב אליי. אני מכיר אותו בפנים מהימים שלי כשחקן הפועל ת"א".

   

  צפו במהומה בדרבי התל אביבי    (באדיבות: one)

  צפו במהומה בדרבי התל אביבי    (באדיבות: one)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בהמשך עדותו מסר זהבי: "לא רציתי להרביץ לו, רק להזיז אותו, לא ניסיתי לעשות לו שום דבר. אני מבחינתי רק הגנתי על עצמי, לא ניסיתי לעשות שום דבר אחר. אני ממש לא יודע מה היה קורה ולאן זה היה מוביל כשמסתובב על הדשא אוהד של קבוצה יריבה, זה יכול היה להיגמר באסון. אמרתי לשופט, איך זה יכול להיות שאתה מרחיק אותי כשאני מקבל אדום, כשאוהד בא ומרביץ לי.  ציפיתי שהמאבטחים יבואו ויעצרו אותו, ממש לא ידעתי איך להגיב ומבחינתי ברגע שאוהד ניסה בכלל לגעת בי, המשחק באותו רגע היה צריך להיות מפוצץ. לא יכול להיות שייתנו לזה לגיטימציה".

   

  צפו במסע"ת מכבי ת"א    (צילום: ירון שרון)

  צפו במסע"ת מכבי ת"א    (צילום: ירון שרון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אגב, בשעות הערב ערכה מכבי ת"א מסע"ת מיוחדת. מנכ"ל הקבוצה, מרטין ביין: "מכבי מצאה את עצמה בסיטואציה קשה. אף אחד במועדון שלנו לא יכול לקבל התנהגות אלימה. היו הרבה אמוציות, המשחק פוצץ על ידי חוליגן. אני לא רואה סיבה למה לא לערוך משחק חוזר?". 

   

  צפו: אבטחה מחוץ לביתו של זהבי    (צילום: אבי מועלם)

  צפו: אבטחה מחוץ לביתו של זהבי    (צילום: אבי מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חמיו של זהבי: "אני מציע לערן זהבי לעזוב את הארץ"

  חמיו של זהבי, אלברט לוי, טען: "אני מציע לערן זהבי לעזוב מיידית את הארץ. ערן לא התגרה באוהדי הפועל והוא עושה את התנועה הזאת כבר שנה וחצי. די עם השטות הזאת. כשדמארי עשה את זה בדרבי ירד אוהד והרביץ לו? לפי דעתי זה משהו שהיה מתוכנן. זה לא נעים ואנחנו חוששים.

   

  "אם במגרש היה לאותו אוהד סכין הוא לא יכול להרוג אותו? הבת שלי הולכת עם עגלה בקניון, מקללים אותה והיא חוטפת איומים. מה נשאר? אני אומר לו בינואר לעזוב את הכל ולנסוע לאירופה. האיומים לא פוסקים ולא עוזבים אותנו.  אנחנו חיים אותם. אני מתקשר לשי שלוש פעמים ביום לשאול מה קורה איתה ומה עם הילד. זה לא פשוט. ערן כל הזמן מאויים, אין לו מה לחפש פה יותר, אבל הוא עקשן. הילד שלהם בן שנה וחצי ולא מודע לזה".

    

  אלברט, חמיו של ערן זהבי (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  אלברט, חמיו של ערן זהבי(צילום: טל שחר)

  באיגוד השופטים לוחצים לבטל את הכרטיס האדום

  גורמים באיגוד השופטים לוחצים לבטל את הכרטיס האדום שנשלף לזהבי בעקבות העימות עם אוהד הפועל תל אביב. מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, שוחח עם מבקר השופטים מאיר לוי שירד לאיזור חדר ההלבשה וצעק: "על מה האדום? תסביר לי על מה האדום". לוי עצמו שוחח עם אנשי הפועל בסיום המשחק, כשבהפועל טענו כי אמר לעברם: "מי שהצית את הדרבי, עם סיפור ההתגרות באוהדי הפועל היה ערן זהבי עצמו".

   

  ניידת משטרה ליד ביתו של ערן זהבי (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  ניידת משטרה ליד ביתו של ערן זהבי(צילום: טל שחר)

   

  ג'ורדי קרויף: "זהבי לא אחראי למה שקרה"

  במשטרה יבדקו מידע מודיעיני לפיו האירוע של פריצת אוהד הפועל היה מתוכנן מראש, כשלמרות הודעה מוקדמת שהגיעה הוא לא נעצר. המנהל המקצועי של מכבי, ג'ורדי קרויף, אמר: "האבטחה איחרה להגיע, אי אפשר להאשים את זהבי. הוא הרי עשה זאת עשרות פעמים בשנה שעברה ואפילו לא קיבל צהוב. לשחקן אין אחריות בעניין. ההחלטה שתתקבל בבית הדין תהיה משמעותית, זו הודעה לכל הליגה שאם רוצים לנצח - תרביצו לשחקן, והוא עוד יורחק לכמה משחקים. דרך מצוינת".

   

  צפו באולפן המיוחד לרגל אירועי הדרבי    (צילום: ניצן דרור, חגי דקל)

  צפו באולפן המיוחד לרגל אירועי הדרבי    (צילום: ניצן דרור, חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שוטרים על יד ביתו של זהבי (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  שוטרים על יד ביתו של זהבי(צילום: אבי מועלם)

   

  במשטרה חוששים מאוד לקראת הדרבי בכדורסל שאמור להתקיים בשבוע הבא. שאוהדי הפועל יגיעו להיכל נוקיה אחרי האירועים האלימים, מה שעלול להיות נפיץ במיוחד.

   

  זהבי בעימות עם האוהד שפרץ למגרש (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  זהבי בעימות עם האוהד שפרץ למגרש(צילום: ראובן שוורץ)
   

  קרויף מלווה את ערן זהבי אל מחוץ לקווים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  קרויף מלווה את ערן זהבי אל מחוץ לקווים(צילום: ראובן שוורץ)

   

  אובארוב סימן לאוהדים לרדת למגרש, במכבי ת"א כועסים עליו

  שחקני הפועל, שטענו כי ראו את קרלוס גרסיה מלהיט את הקהל ומסמן לעברם לרדת למגרש, רצו לשופט רועי רינשרייבר וביקשו ממנו לצפות במחזה ולרשום זאת בדו"ח. קיימות שתי גרסאות לגבי גרסיה: האחת, שהוא הודה בסיום המשחק כי אכן סימן לאותם אוהדים. השניה, שהוא שוחח עם ג'ורדי קרויף ואמר כי הסימון לעבר האוהדים היה להראות להם כי הם יורדים מהדשא.

   

  מי שסימן בודאות לאוהדי מכבי להיכנס לשדה המגרש היה מאמן השוערים שורה אובארוב. במכבי ביקרו פעולה זו והוא עשוי להיענש. בסיום המשחק הודה אובארוב כי אכן סימן לעבר הקהל הצהוב.

   

  קרויף עם ערן זהבי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  קרויף עם ערן זהבי(צילום: ראובן שוורץ)

   

  ערן זהבי דרש משחקני הקבוצה לרדת מהמגרש לאחר שספג כרטיס אדום. הוא רץ לעברו של פאקו אייסטראן ולג'ורדי קרויף וצעק לעברם: "לרדת", "אין משחק". בסופו של דבר זהבי ירד לחדר ההלבשה, כשבדרך הושלכו לעברו עשרות חפצים.

   

  במכבי לא מתכוונים לתת לזהבי לשוחח עם התקשורת. הקשר שיתף אנשים קרובים אליו ואמר: "אוהד נכנס למגרש, מנסה לתקוף אותי, אני מתגונן ובסופו של דבר סופג את האדום. משהו פה לא מובן לי".

   

  אבטחה מחוץ לביתו של זהבי (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  אבטחה מחוץ לביתו של זהבי(צילום: טל שחר)

   

  אוהד הפועל תוקף את ערן זהבי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אוהד הפועל תוקף את ערן זהבי(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מייד עם פיצוץ הדרבי, העבירו בהפועל ת"א לתקשורת התכתבות מדצמבר 2013. אז הועבר על ידי תובע ההתאחדות, ניר רשף, מכתב לאיגוד השופטים, בגין

  ההתגרות של ערן זהבי.

   

  באותו מכתב נטען: "תוצאות של התגרות בקהל אוהדים, עלולות להיות הרות אסון". מנגד, עמותת האדומים פרסמה הודעה בה נאמר: "העמותה מגנה את האירועים האלימים הערב בבלומפילד, אירועים אשר גררו את פיצוץ משחק הדרבי. הפרובוקציה של שחקן מכבי ת"א, אשר התגרה פעם נוספת בקהל האוהדים של הפועל, היא זו שגררה את ההתנהגות הפסולה והראויה לכל גינוי של אוהד הפועל ת"א יחיד ובודד.

   

  "העמותה דורשת למצות את הדין עם כל האוהדים שפרצו הערב לכר הדשא בבלומפילד. בנוסף, על השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ועל שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, מוטלת האחריות לבצע בדיקה מקיפה לכל כשלי מערך האבטחה הערב באיצטדיון". גם בין השחקנים היו עימותים, כולל בין שי אבוטבול וטל בן-חיים. שרן ייני התעמת עם איל ברקוביץ'.

   

  צפו: חברה של ניימאר על סגווי בביקיני

  הנשיכות של לואיס סוארס בליל כל הקדושים

  מסי, ניימאר ומסצ'ראנו ל-NBA? צפו בסל האדיר

   


  פורסם לראשונה 04/11/2014 09:36

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים