שתף קטע נבחר

הרוג ופצועים קשה בפיגוע דריסה, המחבל חוסל

בבית החולים נקבע מותו של אחד הפצועים בפיגוע בירושלים: נהג טנדר דרס חיילי מג"ב שעמדו בתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק שבשכונת שייח ג'ראח. הוא המשיך ופגע בכלי רכב אחרים. בהמשך יצא הנהג עם מוט ברזל, תקף עוברי אורח - ונורה למוות. 11 נפצעו באירוע, מהם 4 קשה

פיגוע דריסה בירושלים: אדם אחד נהרג ו-11 בני אדם - מהם ארבעה קשה - נפצעו בפגיעת רכב מסחרי שדרס בצהריים (יום ד') הולכי רגל שעמדו בתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק בבירה. לאחר מכן הוא יצא מהטנדר עם מוט ברזל ותקף עוברי אורח. כוחות מג"ב ירו בו למוות. בהמשך נמסר כי הוא איש חמאס מהכפר ענאתא. שניים מהפצועים במצב קשה, שלושה בינוני והשאר קל. חלקם שוטרי מג"ב שדרס המחבל עת עמדו במעבר חצייה. חמאס לקח אחריות על הפיגוע.

בבית החולים הדסה עין כרם מאושפז פצוע אנוש שטרם זוהה, ופצוע נוסף שמצבו בינוני עד קשה. בשערי צדק מאושפזים ארבעה פצועים - שניים במצב קשה, אחד בינוני ואחד קל. בהדסה הר צופים מאושפזים חמישה פצועים קל. האירוע הנוכחי דומה במתכונותו לפיגוע הקודם שבו נהרגו תינוקת וצעירה בת 18: כניסה עם הרכב לתוך התחנה של הרכבת הקלה ופגיעה באנשים. צפו ברגע הפיגוע: 
 זירת האירוע  ()
זירת האירוע
 

המחבל פגע בשלושה לוחמי מג"ב שהמתינו לחצות את הכביש. הוא המשיך, פגע בהולכי רגל שעמדו בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה ולאחר מכן המשיך בנסיעתו לאורך רחוב חיים בר לב כשהוא פוגע בכלי רכב לאורח הציר. 

 

ממד"א נמסר כי בשעה 12:09 דווח על רכב שפגע בכמה הולכי רגל ברחוב שמעון הצדיק שבשכונת שייח ג'ראח. פראמדיק מד"א שהגיע לזירה סיפר: "היו מראות קשים, אנשים פצועים. אנשים עמדו ובכו, היו בהלם". בפצועים טיפלו צוותי הרפואה לאורך מרחק גדול בשתי זירות עיקריות, שהמרחק ביניהן כ-300 מטר.

 

שלמה, מנהל מרחב ירושלים במד"א, סיפר ל-ynet: "ראשוני הצוותים שהגיעו למקום דיווחו על שתי זירות נפרדות, האחת ברחוב שמעון הצדיק והשנייה באזור זוויהל, המקום שבו התרחש פיגוע הטרקטור לפני כמה חודשים". הוא סיפר כי פונו שישה פצועים ובמקום יש גם נפגעי חרדה. "מהרכב הפוגע ירד הנהג ונהרג. הוא ככל הנראה אחראי לפיגוע בשתי הזירות".

 

פרמדיק מד"א אהרון אדלר הגיע לזירה השנייה: "במקום היה המון בלאגן. הרכב שבו נהג המחבל נעצר במרכז הכביש, אחרי שפגע ברכב אחר שהיה במקום. המחבל נורה ונהרג על פסי הרכבת הקלה. סמוך אליו שכב על הכביש גבר כבן 20, רוכב אופניים עם חבלת ראש קשה. הענקתי לו טיפול רפואי והוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם מחוסר הכרה". לדבריו, גבר נוסף כבן 60 נפגע בחזה ובבטן באורח בינוני. הוא פונה לבית החולים שערי צדק, ושני בני אדם שישבו ברכב שבו פגע המחבל - נפצעו קל. 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

 (צילום: ישי אברגיל סוכנות תצפית) (צילום: ישי אברגיל סוכנות תצפית)
(צילום: ישי אברגיל סוכנות תצפית)

 (צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית) (צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית)
(צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית)

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)

 (צילום: כב"ה ירושלים) (צילום: כב
(צילום: כב"ה ירושלים)

המחבל: איבראהים אל-עכארי משועפט ()
המחבל: איבראהים אל-עכארי משועפט

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית) (צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית)
(צילום: ישי אברג'יל - סוכנות תצפית)

חמש דקות לפני פיגוע הדריסה הודיעה הרשות הפלסטינית כי תפנה למועצת הביטחון של האו"ם באופן מיידי בתגובה להסלמה הישראלית במסגד אל-אקצה. התייעצויות מהירות בנושא זה כבר החלו. לשכת הנשיאות הפלסטינית מסרה: "הממשלה הישראלית ממשיכה בתוכנית סיסטמטית לפגוע במסגד אל-אקצה ודוחפת את המתנחלים להיכנס למסגד, כשהיא מפרה את כל הנורמות ואת הקונצנזוס הבינלאומי - דבר המאשר את זה שהממשלה רוצה להסלים את העניינים כדי להוביל לפיצול במסגד אל-אקצה. שבנו והזהרנו כי זהו קו אדום שמוביל למצב שלא ניתן לשתוק עליו".

 

בדיוק בשבוע שעבר, ביציאה ממרכז למורשת בגין, נורו ארבעה כדורים לעבר יהודה גליק. פעיל הימין נפצע קשה מהירי, בסיום כנס למען הר הבית. פחות מיממה לאחר אותו ניסיון התנקשות, חוסל המחבל מועתז חיג'אזי.

 

לפני שבועיים ביצע עבד א-רחמן א-שלודי פיגוע דריסה ליד הרכבת הקלה בירושלים והרג את התינוקת חיה זיסל בת השלושה חודשים ואת קארן ימימה בת ה-18, עולה חדשה מאקוואדור. הוא ניסה להימלט ונורה, מאוחר יותר מת מפצעיו. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו קל. הם פונו לבתי החולים השונים בירושלים.

 

Read the article in English

 

מיכל מרגלית השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים