שתף קטע נבחר

ש"ס: נרחיב את רשת החינוך גם לעל-יסודי

בעקבות הפרסום אודות שיטות ההרשמה לישיבות הקטנות - מוסדות החינוך העל-יסודיים במגזר הליטאי - תגובות נזעמות בש"ס. ״הגיע הזמן להיפרדות, ולהקמת מוסדות ספרדיים״, אומר יו"ר התנועה, ח"כ אריה דרעי. "ילד ספרדי לא שווה פחות, ואף אחד לא יעשה לנו טובה"

בעקבות הפרסום ב-ynet על שיטות ההרשמה לישיבות "הקטנות" - מערכת החינוך העל-יסודית במגזר החרדי - בש"ס מאיימים לפתוח רשת חינוך שתמשיך את "מעיין החינוך התורני" ("בני יוסף") גם בחינוך העל-יסודי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 • החצר האחורית של הישיבות: מאכערים, אפליה והרבה כסף

   

  בכתבה נחשפה שיטת "הרשמים" - "מאכערים" המתמחים בשיבוץ נערים בישיבות על פי קריטריונים שונים, ובהם מכסות של ספרדים, תמורת סכומים מגיעים לעתים לכאלפיים דולרים לראש. הורים לנערים העידו כי פעמים רבות עובדת השיטה ב"דילים", "למשל, תן לי אשכנזי בינוני אחד, תמורת שני ספרדים מצויינים שאסכים לקבל", וכי הרשם מתחייב בפני ראש הישיבה להרכיב לו קבוצה "על בסיס של איזון עדתי עדין, או במילים אחרות: שמירת הרף של 25% נערים מזרחיים".

   

  "בחינוך היסודי פתרנו את הבעיה"

  יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הגיב בחריפות לשיטה, אותה כינה "מחפירה ונלוזה": "בשם אותם נערים צעירים שהפכו להיות מטבע עובר לסוחר,

  אני מתבייש, כועס ומוחה מחאה נמרצת", הוא אומר, וקובע כי ״הגיע הזמן להיפרדות, ולהקמת מוסדות ספרדיים״.

   

  רשת "מעיין החינוך התורני" הוקמה ביוזמת הרב עובדיה יוסף (לאחר פטירתו שונה שמה ל"בני יוסף") לפני שלושים שנה, כקונטר חינוכית לחינוך העצמאי שפעל על בסיס אפליה עדתית, לטענת ש"ס. "בבתי ספר היסודיים לא תשמעו על זה, כי שם פתרנו את הבעיה", מוסיף דרעי. "בחינוך היסודי עשינו מהפיכה אמיתית, ועשרות-אלפי ילדים לומדים כיום ברשת החינוך של התנועה".

   

  דרעי אמר כי בעקבות הפרסומים תורחב רשת "מעיין החינוך התורני" גם למוסדות העל-יסודיים. "ילד ספרדי לא שווה פחות! אף אחד לא יעשה לנו טובה".


 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  "ילד ספרדי לא שווה פחות"
  צילום: עמית שאבי
  צילום: יונתן בלום
  "אני מתבייש". ח"כ אריה דרעי
  צילום: יונתן בלום
  מומלצים