שתף קטע נבחר

מכסיקו: גופות הסטודנטים נשרפו ונזרקו לנהר

שלושה הודו ברצח 43 הסטודנטים הנעדרים מהעיר איגואלה. במקביל, הצהירו הרשויות כי נמצאו שרידי גופות שהושלכו לנהר סמוך. "הגופות הועלו באש במשך 14 שעות לפחות". קרוביהם מסרבים להאמין להצהרות

מסתמן סוף טרגי לפרשת 43 הסטודנטים הנעדרים במכסיקו: הממשלה הודיעה כי קיימת "סבירות גבוהה מאוד" לכך שהסטודנטים שנעלמו לפני כחודש וחצי - אינם עוד בין החיים. "גופותיהם של הצעירים שנרצחו בתום הפגנה שהתקיימה בעיר איגואלה במדינת גררו, ככל הנראה נשרפו באתר פסולת בסמוך לעיר והושלכו לנהר בדרום-מערב המדינה", נמסר בהודעה. התובע הכללי של מכסיקו, חזוס מוריו קראם, הוסיף כי "אנחנו משקיעים את מאמצינו מעתה בזיהוי, ולא בחיפושים".

 

עוד חדשות בעולם :

"ברקי קטטומבו": סופת הברקים שלא נגמרת
לטוס להצטרף לדאעש בגיל 16

איראן: יש לך כלב בבית? תיענש ב-74 מלקות

 

במסיבת עיתונאים שתוארה בעיתונות המקומית "ארוכה, קשה וקודרת", הקרין קראם סרטון שבו נראו עצמות חרוכות ושיניים שנמשו מהנהר ומגדותיו. "אני מבין את הכאב העצום שהממצאים מעוררים במשפחות הקורבנות. זהו כאב שכולנו חולקים", אמר התובע הכללי.

 

מסיבת העיתונאים של התובע הכללי שבו הציג תיעוד שרידי הגופות:  

תמונות חלק מהסטודנטים הנעדרים מאז סוף ספטמבר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תמונות חלק מהסטודנטים הנעדרים מאז סוף ספטמבר(צילום: רויטרס)
 

אתר הפסולת שבו על פי החשד שרפו הרוצחים את גופות הסטודנטים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אתר הפסולת שבו על פי החשד שרפו הרוצחים את גופות הסטודנטים(צילום: רויטרס)
  

השלושה שהודו ברצח (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השלושה שהודו ברצח(צילום: רויטרס)

הוא טען כי מומחים בינלאומיים שזומנו לעיר כדי לעסוק בעבודות חילוץ ה-DNA וזיהוי הקורבנות סירבו להגדיר מסגרת זמנים להשלמת ההליך וקבעו כי הוא עתיד להיות ארוך ומפרך. לדבריו, הצלבת מידע וממצאים בשטח העלתה כי "הגופות הועלו באש במשך 14 שעות לפחות".

 

עד כה נעצרו 74 חשודים במעורבות במעשה, בהם עשרות שוטרים. לדברי התובע, הרשויות מחפשות אחר קורבנות נוספים. "האירוע החל כשהמשטרה המקומית תקפה סטודנטים בעת הפגנה ב-26 בספטמבר. בהפגנה נהרגו שישה סטודנטים ומאז נעדרו 43 נוספים", אמר.

 

הוא הציג סרטוני וידאו נוספים שבהם תועדו חברי כנופיית סמים מקומית, שעל פי החשד רצחו את הסטודנטים בהוראת חוזה לואיס אברקה, ראש העיר העצור של איגואלה ואשתו, מריה דה לוס אנחלס פינדה. על פי החשד, אשת ראש העיר חששה שהמפגינים יפריעו לה במהלך אירוע פוליטי שבו נאמה.

ראש העיר ואשתו החשודים כי הזמינו את הרצח (צילום: AP) (צילום: AP)
ראש העיר ואשתו החשודים כי הזמינו את הרצח(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בסרטונים מתוודים כמה מחברי הכנופייה, שנעצרו לפני כשבוע, כי ירו למוות בסטודנטים הנעדרים, כרו בורות ענקיים שאליהם השליכו את הגופות, הבעירו אותן בסיוע צמיגים, עצים ודלק ולאחר מכן השליכו את השרידים לנהר הסמוך. "יש סימנים רבים שמעידים שאכן מדובר בהם", אמר קראם. הוא הוסיף כי החשודים שנתפסו לפני כשבוע הודו כי רצחו את הסטודנטים. על פי החשד, כוחות המשטרה שפעלו במקום שיתפו פעולה עם כנופיית הסמים.

בעקבות הרצח

פרצו במדינה הפגנות המוניות בכל רחבי המדינה שהאירו באור שלילי את הצהרתו של הנשיא פנייה נייטו כי "מכסיקו הפכה בטוחה יותר" במשמרת שלו.  מוקדם יותר הודיעו הרשוית לקרובי הנעדרים על מציאת השרידים, אך אלה סירבו לקבל את הטענה כי מדובר בילדיהם.

 

"נפגשנו עם התובע הכללי והרוחות סערו", אמר אפוטרופוס של שניים מהנעדרים. "בשלב זה, אחרי שטענו בפנינו כמה וכמה פעמים שהגופות שלהם נמצאו ולבסוף נמסר לנו שלא מדובר בהם, אנחנו מסרבים להאמין להצהרות שלא מגובות בראיות ודאיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תמונות הסטודנטים שנעדרו. הקרובים לא מאמינים בהצהרות הרשויות
צילום: רויטרס
מומלצים