שתף קטע נבחר

שוחררו שני אמריקנים שהוחזקו בצפון קוריאה

שבועיים לאחר שחרור ג'פרי פאוואל, יצאו לחופשי גם קנת' באה ומתיו מילר, האסירים האמריקנים האחרונים במדינה המבודדת

קנת' באה ומתיו מילר, שני אמריקנים שהוחזקו בצפון קוריאה, שוחררו לחופשי, כך הודיעו הערב (שבת) בוושינגטון. השניים - האמריקנים האחרונים להיות מוחזקים במדינה המבודדת - עושים דרכם לארצות הברית בליווי בכיר במודיעין האמריקני.

 

בספטמבר גזר בית המשפט העליון של צפון קוריאה שש שנות עבודות פרך על מילר, בן 24, בגין כניסה בלתי חוקית למדינה וניסיון לבצע ריגול. הדיון ארך 90 דקות, ובמהלכו קבע בית המשפט שהצעיר האמריקני מבייקרספילד, קליפורניה, קרע את אשרת התייר שלו בנמל התעופה בפיונגיאנג עם כניסתו למדינה ב-10 באפריל. עלפי הודעת צפון קוריאה, מילר הודה כי הייתה לו "שאיפה פראית" לחוות חיים בכלא במדינה, כדי שיוכל לחקור בחשאי את מצב זכויות האדם בה.

 

באה בן ה-46, מאמין נוצרי אדוק ומדריך תיירים, הוחזק בצפון קוריאה מאז נובמבר 2012. על פי ההערכות, הוא נעצר לאחר שצילם ילדים כחושים במדינה בניסיון לגייס מודעות בינלאומית למתרחש בה, ונדון ל-15 שנות עבודות כפייה בגין פעולות עוינות נגדה.

 

לפני כשבועיים שוחרר גם ג'פרי פאוול בן ה-56. הוא הגיע לצפון קוריאה ב-29 באפריל ונחשד כי השאיר ספר תנ"ך קוריאני-אנגלי מתחת לפח אשפה בשירותים של מועדון לילה בעיר צ'ונגג'ין. פרטיו הו רשומים על הספר, ובין דפיו אותרו תמונות שלו ושל בני משפחתו. הוא נעצר ימים ספורים לאחר מכן בשדה התעופה.

 

על פי הערכות מומחים, החזיקה צפון קוריאה באזרחים אמריקנים כקלף מיקוח במסגרת העימות המתמשך שלה עם ארצות הברית באשר לתוכניות הטילים והגרעין שלה. טענה זו מוכחשת תדירות על ידי פיונגיאנג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים