שתף קטע נבחר

מינוי חדש בממשלת הודו: השר לענייני יוגה

רה"מ מודי הוא צמחוני וחובב יוגה מושבע. השבוע טלטל את הממשלה בסבב מינויים, והחליט שגם לתורה העתיקה מגיע תיק ממשלתי משלה

בישראל מנסים לצמצם את מספר השרים, להעלים את המונח "שר בלי תיק" ולבטל משרדי ממשלה מיותרים. אבל בהודו מאיישים בימים אלה תפקיד חדש: ראש הממשלה, נרנדרה מודי, ערך חילופי גברי בממשלתו, והחליט למנות שר לענייני... יוגה. כך הוא מקווה לקדם את התורה העתיקה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

מודי, שהוא חובב יוגה מוצהר, שינה את הרכב ממשלתו ביום ראשון ומינה 21 שרים במטרה להאיץ את הרפורמות ולהחיות את הכלכלה. בין התיקים שחולקו גם זה של "איוש", משרד שהעומד בראשו יהיה אחראי על קידום שיטות רפואה ומנהגים עתיקים, בהם גם יוגה.

 

ראש הממשלה מודי, שהוא הינדי, הוא צמחוני ומבצע תרגילי יוגה מדי יום. רק בספטמבר השנה פנה לאו"ם בבקשה שישקול להכריז על יום יוגה בינלאומי. במהלך ביקורו בארה"ב מודי דן בתורה ההודית העתיקה גם עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

יוגה על החוף. השנה מת הגורו שהביא את היוגה למערב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
יוגה על החוף. השנה מת הגורו שהביא את היוגה למערב(צילום: shutterstock)

על ענייני "איוש" היה אמון בעבר משרד הבריאות ההודי, אולם כעת מוקצה לכך תיק ממשלתי נפרד. מי שיחזיק בו הוא שר התיירות לשעבר, שריפד יסו נאיק.

 

באוגוסט השנה הלך לעולמו ב.ק.ס איינגר, שנחשב למי שהפך את היוגה ללהיט במערב והביא לה פופולריות עולמית. איינגר מת בגיל 96 בבית חולים בפונה, הודו, שם היה מאושפז בשבוע וחצי האחרון לחייו בשל סיבוכים בריאותיים שנבעו מגילו המתקדם.

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי אחרי ניצחונו בבחירות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי אחרי ניצחונו בבחירות(צילום: AFP)

כלי תקשורת הודיים דיווחו כי מילותיו האחרונות של איינגר היו "חייתי חיים נהדרים", וכי לפני מותו אמר לבתו: "זמני הגיע. נשמתי מרוצה עמוקות מהמלאכה שנעשתה, וכעת גופי בידייך". הבת גטה סיפרה: "דיברנו אפילו על כינוס היוגה הלאומי שמתוכנן להמשך השנה. הוא עודד

אותי עד לרגע האחרון בהחלט והקפיד לומר שאנשים יבואו - כי הם חייבים ללמוד יוגה".

 

גופתו של איינגר נשרפה בנוכחות כמה מחסידיו. ראש הממשלה מודי ספד לו אז: "הצטערתי עמוקות לשמוע על מותו של איינגר, ואני שולח תנחומים לחסידיו ברחבי העולם כולו. דורות על גבי דורות יזכרו את ב.ק.ס איינגר כגורו מצוין, אדם מלומד ואיש מסור, שהביא את היוגה לחייהם של רבים ברחבי תבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עושים יוגה. רה"מ ביקש מהאו"ם להכריז על יום בינלאומי
צילום: shutterstock
מומלצים