שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מכת מדינה: 90% מהנוער סובלים מפצעי בגרות

  סקר שנערך בקרב בני נוער וצעירים בישראל מגלה כי רובם סבלו בעבר או סובלים מפצעי בגרות ונלחמים בהם בכל דרך: מטיפול אצל רופא עור, דרך משחות וקרמים ועד "תרופות סבתא". כמה מהם היו מבטלים דייט בגלל הפצעונים? כל הנתונים

  זאת בעיה שמטרידה את כולם, כמעט: 71.3% מבני הנוער בישראל סבלו בעבר או סובלים עדיין היום מפצעי בגרות ברמה קלה, ו-18.7% נוספים סובלים מהפצעים בצורה חריפה במיוחד, כך עולה מסקר חדש שנערך בקרב בני נוער וצעירים בגילאים 21-15.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  מטופחים ב-ynet:

  מומחית: 7 הכללים לשימוש יעיל במסכת פנים

  שיעור יתר בגיל מבוגר: הסיבות - וכל הטיפולים

  אקנה אצל מתבגרים: מה הטיפול הכי יעיל?

   

  אקנה הם פצעים הנראים כנקודות לבנות ושחורות (קומודונים) על פני העור, וכשהם מחמירים הם הופכים לאדומים, מוגלתיים ומפרישים. במקרים קשים, פצעי הבגרות עלולות לגרום לצלקות או לכתמים קבועים בעור.

   

  בעיה זו משפיעה על חיי החברה של הצעירים הסובלים מתופעה, כפי שעולה מנתוני הסקר: כמעט שליש מבני הנוער, 29.7%, אמרו כי ישקלו לבטל דייט ראשון בשל הופעת פצעים בפנים או שיעשו זאת בוודאות.

   

  רק 18.2% מהמשתתפים ענו כי לא יבטלו את הפגישה עם בן או בת הזוג הפוטנציאליים.

   

  איך מתמודדים הצעירים עם הפצעים המטרידים? 54.9% מהנשאלים - שיכלו לציין בסקר יותר משיטה אחת לטיפול - ציינו כי הם מקפידים בעיקר על שטיפה במים ובסבון. 40.3% ענו כי פנו לרופא עור כדי לקבל טיפול, 25.9% פנו לקוסמטיקאית, 19.7% ניסו "תרופות סבתא" ומרקחות ביתיות, 16.5% פנו לרופא המשפחה, 5.9% ניסו משחות, קרמים וסבונים מיוחדים ואילו 10% מהנשאלים ציינו כי לא טיפלו כלל בפצעים.

   

  הסקר נערך באמצעות מכון המחקר Market Watch בקרב כ-400 בני נוער וצעירים עבור חברת רפא, יצרנית "אפידו" לטיפול בפצעי בגרות, ונבדקו בו גם השיקולים החשובים לצעירים בטיפול. מהנתונים מתברר כי לרובם (67%) חשובה המהירות שבה הטיפול משפיע.

   

  13% ציינו כי חשוב להם שיהיו רק מעט תופעות לוואי לטיפול, 11.1% אמרו כי חשוב להם שהטיפול לא יצריך שימוש בכמה תכשירים במקביל, 8% דאגו מנזק לעור ו-5.9% השיבו כי חשובה להם עלות כספית נמוכה יחסית של הטיפול.

   

  כרבע מבני הנוער הסובלים מפצעי בגרות טענו בסקר כי עלות הטיפול בפצעי הבגרות אכן מכבידה עליהם או על הוריהם. 7.8% טענו כי התשלום לטיפול מכביד במידה רבה, 17% אמרו כי ההוצאה די מכבידה, 27% טענו כי היא מכבידה חלקית, 21.4% אמרו כי ההוצאה אינה מכבידה, ורק 26.8% אמרו כי התשלום לטיפולים השונים אינו מכביד כלל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  40.3% מהצעירים פנו לרופא עור כדי לקבל טיפול לפצעים
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים