שתף קטע נבחר

סרטון חדש של דאעש: ראש כרות של אמריקני

ארגון הטרור הסוני פרסם סרטון וידאו חדש שבו מוצג ראשו הכרות של פיטר קסיג, עובד סיוע אמריקני שהתאסלם במהלך החזקתו בשבי בסוריה

קורבן מערבי חמישי שהוצאתו להורג מתועדת על ידי המצלמה: ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסם היום (יום א') סרטון וידאו בן 16 דקות שבו מציג אדם רעול פנים ראש כרות של אזרח זר נוסף, והפעם הקורבן הוא עובד הסיוע האמריקני פיטר קסיג. זו הפעם הראשונה שבה דאעש מציין בפירוש את המקום שבו הוציא להורג אזרח זר - אזור דאבק שבפרברי העיר חלב בסוריה.

 

"ג'ון הג'יהאדיסט נפצע בתקיפה נגד דאעש"

 

עוד חדשות בעולם :

קאבול: חברת פרלמנט שרדה ניסיון התנקשות

הסרטון על הילד הסורי האמיץ - מבוים

 

קסיג בן ה-26 מאינדיאנפוליס עבד בשירות ארגון סיוע בשם SERA כשנחטף לפני שנה בדרכו לדיר א-זור שבסוריה. הוא התאסלם במהלך החזקתו בשבי ושינה את שמו לפיטר עבד א-רחמן. לפי שעה לא ברור מתי בוצעה ההוצאה להורג של קסיג ואם הסרטון שפורסם אותנטי.

 


התאסלם ושינה את שמו לפיטר עבד א-רחמן. קסיג (צילום: AP) (צילום: AP)
התאסלם ושינה את שמו לפיטר עבד א-רחמן. קסיג(צילום: AP)

מוקדם יותר הלילה דיווחו כלי תקשורת בבריטניה ש"ג'ון הג'יהאדיסט", הבריטי שאחראי למותם של עיתונאים ועובדי סיוע זרים שנחטפו בסוריה, נפצע בתקיפת כוחות הקואליציה נגד מנהיגי דאעש. לפי גורמים סוריים, המוציא להורג בעל המבטא הלונדוני היה נוכח בכינוס של בכירי דאעש שנערך בעיירת גבול עיראקית לפני שבוע, ונמלט בעור שיניו כשמטוסי קרב אמריקניים ועיראקיים תקפו את המקום מהאוויר.

 

"אובמה, הבאים בתור יהיו חיילים אמריקנים"

העיתון "דיילי מייל" הבריטי התבסס בדיווחו על דברי גורם סורי שמקורב להנהגת דאעש, שאישר כי "ג'ון הג'יהאדיסט", שמוכר בשורות הארגון בשם ג'למאן אל-בריטאני, השתתף בכינוס מתוקף מעמדו כפעיל בכיר. בנוסף, אחות שטיפלה בפצועים מסרה כי שמו של ג'למאן מופיע ברשימת הנפגעים, והוסיפה כי "הוא זה ששחט את העיתונאים". בסרטון שפורסם היום נראה אותו "ג'ון הג'יהאדיסט" מציג את ראשו הכרות של קסיג, ככל הנראה במטרה להוכיח שהוא עדיין בחיים ולא נהרג בתקיפות הקואליציה.

 

קסיג הוא ככל הנראה לא הקורבן היחיד של דאעש בזמן האחרון. בסרטון שפורסם היום נראים "ג'ון הג'יהאדיסט" ופעילים נוספים בארגונו מוציאים להורג חיילים סורים. הבריטי שחבר בארגון הטרור פנה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה והבטיח שהבאים בתור למות יהיו חיילים אמריקנים.

 

נפצע בתקיפות הקואליציה? "ג'ון הג'יהאדיסט" בסרטון האחרון של דאעש ()
נפצע בתקיפות הקואליציה? "ג'ון הג'יהאדיסט" בסרטון האחרון של דאעש

התפילות לא עזרו. הוריו של קסיג, אד ופאולה, באינדיאנפוליס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התפילות לא עזרו. הוריו של קסיג, אד ופאולה, באינדיאנפוליס(צילום: AFP)

דובר משרד החוץ הבריטי אישר לעיתון כי "אנחנו מודעים לדיווחים שמגיעים בימים האחרונים כי האדם המכונה ג'ון הג'יהאדיסט נפצע, ואנחנו בוחנים אותם לעומק. אנחנו מקבלים מידע מכמה מקורות, אבל אין לנו סוכנים משלנו בתוך סוריה ולכן קשה לוודא את אמיתות המידע". גם נציג הפיקוד המרכזי האמריקני סירב לאשר את הדיווחים.

 

הגורם הסורי גם סיפר פרטים חדשים על "ג'ון עורף הראשים", שנתפש כאחראי למותם של העיתונאים האמריקנים ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף ועובדי הסיוע הבריטים אלן הנינג ודיוויד היינס. לדבריו, ג'ון עלה למעמד רם יחסית בהיררכיה של דאעש, בניגוד לרוב הפעילים הזרים, ואף זכה למושב במועצת שורא שמושלת באחד ממחוזות הארגון.

 

לפי המקור, ג'ון הצטרף לדאעש בעיראק אולם בהמשך עבר לסוריה וכיום מתגורר בעיירה קטנה סמוך לגבול. גילו הוא בין 28 ל-31 והוא דובר שוטף ערבית ואנגלית. הוא מתנייד בשטח סוריה בג'יפ אאודי שחור, ומלווה תמיד בשישה פעילים בריטים אחרים שמשמשים שומרי הראש שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מה עלה בגורלו? קסיג
צילום: AP
מומלצים