שתף קטע נבחר

מפחיד: מה עובר בפה ב-10 שניות של נשיקה צרפתית

היא ביטוי של תשוקה ושל תענוג, אבל מחקר חדש מגלה שנשיקה צרפתית אחת מעבירה לא פחות מ-80 מיליון חיידקים בין בני הזוג. החוקרים אף משערים שלחיידקים העוברים בנשיקה יש תפקיד חשוב בחלל הפה. אהבה מדבקת

זהירות, צרפתית: היא אחת מתענוגות החיים, אבל די בעשר שניות של נשיקה צרפתית כדי להעביר עד 80 מיליון חיידקים, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Microbiome.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בריא להיות מאוהבים:

נשיקה צרפתית: זה בריא?

נשיקות מגינות מהתקפי לב: 5 סיבות לזוגיות טובה

מחקר בדק: מה מגרה אותנו יותר, שוקולד או נשיקה

 

חוקרים ממרכז המחקר למיקרוביולוגיה בהולנד בדקו 21 זוגות, שמילאו שאלונים על הרגלי הנשיקה שלהם, כולל מספר הנשיקות הממוצע. בשלב הבא, נלקחו דגימות מחלל הפה, הלשון והרוק של הנבדקים.

 

בשלב השני התבקשו הזוגות לשתות משקה פרוביוטי המכיל זני חיידקי לקטובצילוס וביפידובקטריה, ולאחר מכן התנשק כל זוג במשך עשר שניות.

 

לאחר הנשיקה נטלו החוקרים בשנית דגימות מחלל הפה של בני הזוג ובדקו אותן.

 

התוצאות מטרידות למדי: על בסיס כמות הרוק המשוערת העוברת בין בני הזוג ושטח פני חלל הפה והלשון שלהם, חישבו החוקרים ומצאו שבמהלך הנשיקה עברו 80 מיליון חיידקים ביניהם.

תענוג שעולה לנו ב-80 מיליון חיידקים (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
תענוג שעולה לנו ב-80 מיליון חיידקים(צילום: Shutterstock)
 

מהשאלונים שמילאו הנבדקים עלה גם ממצא אחר ומפתיע: 74% מהגברים דיווחו כי התנשקו עשר פעמים ביום עם בנות זוגם בממוצע, בעוד שהנשים דיווחו שהתנשקו רק חמש פעמים בממוצע.

 

"השפעת החיידקים בחלל הפה כתוצאה מנשיקה אינטימית מעולם לא נחקרה", אומר ראש צוות החוקרים, רמקו קורט. "ייתכן שלחיידקים שעוברים בנשיקה יש תפקיד חשוב בחלל הפה של בני האדם". 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
התנדבו למשימה הקשה: 21 זוגות הולנדים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים