שתף קטע נבחר

תיעוד הטבח: קרב יריות בין שוטרים למחבלים

בזמן תפילת שחרית תקפו מחבלים ישיבה בירושלים. בסרטון שצולם נראים שוטרים מנסים לפרוץ לבניין וחומקים מירי של המחבלים. שני שוטרים נפגעו

הם סיכנו את חייהם כדי להציל את המתפללים - ונפגעו בעצמם. בפיגוע הרצחני במתחם הישיבה בשכונת הר נוף בירושלים נפגעו גם שני שוטרים, בעקבות קרב היריות בין מחבלים. בפיגוע נרצחו ארבעה מתפללים. בסרטון ניתן לראות את קרב היריות בין השוטרים למחבלים, ואת כוחות הביטחון שמנסים להתחמק מהירי ולפרוץ לישיבה.
 
המחבלים שפרצו לבית הכנסת פתחו בירי, ותקפו גם בסכינים ובגרזנים. מהדיווחים הראשוניים עולה כי המחבלים הם תושבי מזרח ירושלים. שניים מהם חוסלו מירי של כוחות הביטחון.

 

שמונה פצועים פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים. במד"א אמרו כי מצבם של ארבעה מהם מוגדר קשה, שניים נפצעו בינוני ושניים נפצעו באורח קל. הפיגוע אירע בתפילת שחרית, ובזק"א אמרו כי כמה מהנרצחים נמצאו ועליהם התפילין והטלית שלהם.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס בצהריים התייעצות ביטחונית בלשכתו בירושלים. נתניהו הטיל את האחריות על החמאס ואבו מאזן. "זאת התוצאה הישירה של ההסתה שהם מובילים, הסתה שהקהילה הבינלאומית מתעלמת ממנה בחוסר אחריות. נגיב ביד קשה לרצח האכזרי של יהודים שבאו להתפלל ונקטלו בידי מרצחים שפלים".

 

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הגיעו לזירה. "פיגוע כזה מכין אותנו לטרור שמובל בעקבות הסתה בטלוויזיה, באינטרנט ובעיתונים של הרשות הפלסטינית. האחריות על אבו מאזן, על חמאס ועל הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. כל הגופים מסיתים בגלל התאבדות הנהג הפלסטיני, למרות שהמכון לרפואה משפטית קבע שהוא התאבד", כך אהרונוביץ'.

 

השר לביטחון פנים קרא לתושבים לשמור על איפוק. "זו שעת מבחן לכולנו. אני קורא לכל התושבים לא לקחת את החוק לידיים. המשטרה עושה את הכול כדי להחזיר את השקט, אבל במערכה הזו הם יובסו ואנו נרדוף אחרי כל מחבל".

 

המפכ"ל דנינו התייחס לגל הפיגועים וטען כי "אין פתרון קסם נגד אירועים מהסוג הזה". לדבריו, "זו מציאות שהתפקיד שלנו כגופי ביטחון, כל אחד בתחום האחריות שלו, הוא להחזיר את הביטחון לתושבינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
אזור הפיגוע
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
מומלצים