שתף קטע נבחר

מהומה במשרד רה"מ: ועד העובדים פוצץ דיון

הנהלת משרד ראש הממשלה ביקשה לדון ב"שכר עידוד לעובדים", אך לא הזמינה את ראשי ועד העובדים שנבחר אמש. נציגי הוועד פרצו לדיון והוא הופסק: "לא תהיה שום פעילות של ההנהלה ללא שיתוף הוועד"

שוברים את הכלים: יום לאחר בחירת ועד העובדים החדש במשרד ראש הממשלה, פוצצה הבוקר (יום ד') ישיבת הנהלת המשרד לאחר שהתברר לנציגי העובדים כי הם לא הוזמנו לדיון שהיה אמור לעסוק בנושא "שכר עידוד לעובדים".

 

עוד בחדשות:

"אני לא נושמת": השיחה האחרונה של שלי דדון

י-ם: אבטחה בגני ילדים, מג"ב בארמון הנציב  

 

את הדיון כינס סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד, עזרא סיידוף, והוזמנו אליו גם הסמנכ"ל במשרד רן ישי ונציגים של משרד האוצר. אלא שדווקא נציגי ועד העובדים הנבחר בראשותה של דבורה רביד יונה לא הוזמנו לדיון.

 

חברי הוועד פרצו למשרד עם תחילת הדיון והודיעו שלא יאפשרו את המשכו תוך שהם מסתמכים על גיבוי הסתדרות העובדים. הנציגים הסבירו לנוכחים כי לא ייתכן שיתקיים דיון בנושא שמשליך על העובדים מבלי לערב אותם. סיידוף ניסה להרגיע את הרוחות והציע לנציג הוועד להשתתף בדיון, אולם הוועד סירב לכך בנימוק שלא קיבל הזמנה מסודרת. בשל כך נאלץ סיידוף לפזר את הדיון.

 

בוועד העובדים ובהסתדרות מאשימים את הנהלת משרד ראש הממשלה בכך שניסתה לרמוס ברגל גסה את העובדים, הוועד וההסתדרות. "יש כאן עובדים איכותיים ומקצועיים שנדרשים לעבוד מסביב לשעון ולפעמים עושים זאת בהתנדבות בכל שעות היום תחת לוח הזמנים העמוס של ראש הממשלה. אי-אפשר לקחת את זה מהם", אמרה ראשת הוועד החדשה. "מהיום לא תהיה שום פעילות של הנהלת המשרד ללא שיתוף מלא של ועד העובדים והעובדים. העובדים יהיו שותפים מלאים בפעילות".

 

"שההנהלות יבינו שלא באנו לרחוב" 

יו"ר ההסתדרות החדשה בירושלים דני בונפיל אמר: "אני מגבה את ראשת הוועד החדשה. זה מה שאני מחפש בכל ראשי הוועדים, שההנהלות יבינו שלא באנו מהרחוב. נבחרנו בדין ואנו שותפים במה שקורה במשרד ראש הממשלה. אין מצב שיעשו דברים בלי לשתף את ראש הוועד והוועד".

 

בונפיל הוסיף כי "את כל מה שעושים עם העובדים יש לעשות בשיתוף פעולה עם הוועד. כל דבר שיתנהל בהיעדר הוועד – העבודה תיעצר. זה אל"ף-בי"ת באיגוד מקצועי. כל הכבוד לדבורה שהוכיחה שהיא לא מפחדת לעמוד על זכויות העובדים". במשרד ראש הממשלה בחרו שלא להתייחס לדברים.

 

התקרית אירעה כמה שעות לפני שמנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי ברצונו לסיים את תפקידו בתום שלוש שנים לכהונתו. הודעתו של לוקר התקבלה במשרד ראש הממשלה בתדהמה ולא היו לה כל אינדיקציות קודמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הדיון הופסק. נתניהו
צילום: AFP
מומלצים