שתף קטע נבחר

צפו: כתבה לבנותיה התאומות שנולדו פגות את "גיבור"

בנותיה התאומות של עינת הולנדר נולדו כשהן שוקלות 1.7 ק"ג בלבד - ואושפזו במשך למעלה מחצי שנה בפגייה. את הקשיים, החששות והדאגות היא תירגמה לשיר "גיבור", שהפך לשיר הרשמי של עמותת לה"ב. הזמרים, אלינור אהרון ועדי צ'זרה, גם הם הורים לפגים

ההתנסות של ד"ר עינת הולנדר עם חוויית האשפוז בשתי פגיות שונות עם התאומות שלה, שנולדו בשבוע ה-33 במשקל 1.688 ו-1.716 ק"ג,' הביאה אותה לכתוב את "גיבור", שיר מרגש שנכתב לרגל עשור לעמותת לה"ב ולקראת חודש המודעות הבינ"ל למען הפגים. היכרותה של הולנדר מקרוב עם החוויה ומעורבותה בקבוצת הורים לפגים התנקזו לטקסט המביא לידי ביטוי את נקודת מבטם של הורי הפגים בצורה מדוייקת ועוצמתית. צוות העמותה התחבר לשיר בהתרגשות רבה ואימץ אותו כשיר הרשמי של לה"ב. הולנדר אף הפיקה את הקלטת השיר, בשיתוף עם יו"ר העמותה, רומי שחורי, ופעיליה.

 

 

השיר "גיבור" מדבר על המסע הלא פשוט שעוברים הפג והוריו מלידתו המוקדמת ולאורך הקרב על חייו ועל בריאותו, כשכל מי שסובב אותו מגוייס להצלתו ופועל ללא לאות לרווחתו, כשבראשם עומדים בני המשפחה והצוות הרפואי. השיר משקף בצורה אותנטית ומרגשת את רכבת ההרים שעוברים ההורים לפגים: את הטלטלות בין פחד ותקווה, את סימני השאלה, התפילות, והקשר המיוחד הנרקם ביניהם בסיטואציה הלא פשוטה הזו.

  

הולנדר, האחראית לשורת שירים מוכרים כמו "שתדעי" (של שלומי שבת), "מבעד לדמעה" (של אייל גולן), "מאור עיניי" (של סיון גנון) "ומסע חיי" (של חיים משה), יצרה את השיר עם המלחין אייל ניסים. מבצעים את השיר בדואט הזמרים אלינור אהרון בן-אבי ועדי צ'זרה, שחלקו במה ב"צעירי תל אביב" וכעת מתאחדים שוב בשיתוף פעולה לטובת "גיבור". כמו הולנדר, גם אהרון היא אמא לפגה וצ'זרה הנו אב לתאומים פגים.

 

להקלטת השיר נרתמו גם המוסיקאים תומר מתנה, בעצמו דוד לאחיינים פגים, שעיבד את השיר והפיק אותו מוסיקלית, ונדב ביטון, שבאולפנו הוקלטה השירה. הקליפ המרגש המלווה את השיר צולם במהלך השלבים השונים של העבודה, על ידי הצלמים נתי שוקו, אורן עזרא, אוהד אלחנן וזהבית דבש, גם היא אמא לתאומות פגות, ומשלב צילומים בלעדיים וייחודיים מתוך פגיית בי"ח "איכילוב". על הבימוי והעריכה אמון אוהד אלחנן, שניקז חודשים של עשייה לקליפ מרטיט לבבות.

 

בישראל, כ-10% מהתינוקות נולדים פגים. עמותת לה"ב היא העמותה היחידה בארץ הפועלת למען הפגים, הוריהם והפגיות בבתי החולים. העמותה הוקמה על ידי הורים לפגים ופעילה מזה עשור. העמותה חרטה על דגלה תמיכה בהורים לפגים בכל התחומים הדרושים ושיפור מצב הפגים והפגיות בישראל. כל המעורבים בפרויקט עשו מלאכתם בהתנדבות כתמיכה בעמותה.

 

תרומות לעמותת לה"ב - למען הפגים בישראל ניתן לשלוח דרך האתר 

   

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך השיר "גיבור". עוסק בטלטלות בין פחד לתקווה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים