שתף קטע נבחר

המטרה: למגר את כרטיסי הביקור לשירותי מין

לאחר שנות התחמקות ארוכות, התחייבה עיריית תל אביב "לנקות את הרחובות" מכרטיסי הזנות ולפעול נגד מפיציהם

עיריית תל אביב הודיעה לאחרונה על שינוי מדיניות בכל הקשור לטיפול במפיצי כרטיסי הביקור הקשורים בתעשיית הזנות, ועל "פעולה תקיפה" נגד מפיציהם. ההודעה פורסמה לאחר שנים ארוכות שבהן התחמקה מטיפול בנושא, תוך הטלת אחריות על המשטרה.  

כרטיסי ביקור לשירותי זנות  ()
כרטיסי ביקור לשירותי זנות

מחאה נגד המשך חלוקת הכרטיסים  (צילום: רון בארי) (צילום: רון בארי)
מחאה נגד המשך חלוקת הכרטיסים (צילום: רון בארי)

מחאת עבר נגד הפצת כרטיסי הביקור (צילום: רון בארי) (צילום: רון בארי)
מחאת עבר נגד הפצת כרטיסי הביקור(צילום: רון בארי)
 

בין היתר, צפויה העירייה לאכוף חוקי עזר בדבר שמירת סדר וניקיון נגד משליכי הכרטיסים במרחב הציבורי וחוקי שילוט נגד מצמידי הכרטיסים לכלי רכב חונים. בנוסף, הודיעה, תפעיל "ניקוי תכוף ושיטתי של הרחובות בהם קיימת נטייה לפגוש את הכרטיסים על המדרכות".

 

הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה מנהלת כבר זמן רב מאבק ציבורי כדי למגר את תופעת כרטיסי הביקור לשירותי ליווי וזנות שהפכו למכת מדינה בארץ. כל מי שמגיע למרכזי הערים הגדולות יודע ששמשת הרכב החונה שלו תכוסה מיד בכרטיסים האלה או שהם מכסים את המדרכה כמעט כמו שטחים.

 

בנוסף, התחייבה המשטרה להגביר את פעילות האכיפה נגד מפיצי הכרטיסים, להתחקות אחר מספרי הטלפון שמופיעים עליהם ולפשוט על הדירות והמכונים. 

 

איילת וינר, סגנית היועץ המשפטי של העירייה הודיעה על ההחלטה לורד סויד, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, וזו הביעה תקווה שרשויות נוספות יילכו בעקבותיה. "התופעה מהווה פגיעה חמורה ואלימה כלפי נשים ובעיקר כלפי בני נוער שנחשפים ונתקלים בכרטיסים ברחוב ומקבלים מושגים מעוותים הפוגעים במעמד הנשים", הוסיפה.

 

לדבריה, דרוש "מאבק אינטנסיבי יותר שכולל מצלמות נסתרות שמתחקות אחר המפיצים, לעתים בני נוער. אני מפרשת את זה כסוג של שידול לזנות. זה חלק מתופעת האלימות: לצרוך אישה בתשלום זו אלימות נוראית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרטיסי ביקור לשירותי זנות
מומלצים