שתף קטע נבחר

נדחתה ההצעה להטיל פיקוח על הגז הטבעי

ההערכות המוקדמות היו שההצעה אכן תדחה, לאור העובדה שמשרדי האוצר והאנרגיה אינם תומכים בה. באוצר הדגישו שפיקוח על מחירי השוק עלול היה להבריח משקיעים

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את ההצעה להטיל פיקוח על מחירי הגז הטבעי. ההערכות המוקדמות היו שההצעה אכן תדחה, וזאת לאור העובדה שמשרדי האוצר והאנרגיה אינם תומכים בה.

 

כתבות נוספות בנושא הגז הטבעי:

 

מי שהגיש את ההצעה היה יו"ר ועדת הכלכלה אבישי ברוורמן, כאשר ההצעה שהגיש הייתה השנייה שהוא מנסה לקדם בנושא. ההצעה הראשונה, שהוגשה רק ביולי האחרון, נדחתה אף היה.

 

בסביבת האוצר הזכירו השבוע שפיקוח על מחירי השוק עלול להנציח את מונופול הגז תמר לשנים רבות זאת כיוון שצעד רגולטורי מסוג זה עלול להבריח משקיעים מהשוק. חברות אנרגיה במשק הזהירו בעבר שאם יוטל פיקוח על הגז הן ינטשו את הכוונה להשקיע בישראל, מה שישאיר את השוק המקומי רק עם שני שחקנים דומיננטיים - נובל אנרג'י ויצחק תשובה, בעל השליטה בדלק.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, התאכזב מכישלון הניסיון השני שלו להחיל פיקוח על מחירי הגז הטבעי ומבטיח שהוא ינסה לקדם את החוק פעם שלישית עוד השבוע. "הממשלה מספרת לאזרחים שהיא עסוקה בלהוריד את יוקר המחיה, אך בפועל דוחה את הפתרון היחיד והברור שיכול להשפיע על המשק והתעשייה ולחסוך מיליארדים", אמר ברוורמן.

 

"הורדת מחיר הגז יכולה להזניק את התעשייה במשק ולהילחם באמת ביוקר המחיה, ולא רק במחיר המילקי. אם הממשלה לא תתעשת במהרה היא תשעבד את חיי האזרחים לטובת מונופול הגז למשך 30 השנים הקרובות. ברביעי הקרוב אני מתכוון להעלות את החוק להצבעה במליאה ולתת לח"כים הזדמנות נוספת להחלטה כל כך חשובה לה זקוק המשק", הוסיף.

 

בסביבת חברות הגז טוענים שבמידה והצעת החוק תדחה בפעם השלישית ניתן לראות בכך הסרה של מכשול רגולטורי בקידום הפיתוח של מאגר הגז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
הוועדה המשותפת התחרות בענף המזון שר האוצר יאיר לפיד ח"כ אבישי ברוורמן
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים