שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

רק בת שמונה - וסיימה את הש"ס

ביסלי היה, וגם המון במבה וסוכריות במסיבה לא שגרתית של ילדה בת שמונה, שסיימה את הש"ס. מרבית הרבנים עוד לא הפנימו את המהפיכה השקטה בקרב הנשים הדתיות, אבל נעה כהן הצליחה להוכיח שמה שלא קורה בדור הזה, יקרה בוודאי בדור הבא. צפו בקטע מתוך 'משפחה בע"מ' בערוץ 20

בשורת לימוד הגמרא לנשים שהחלה בשנות ה-60 כמעט במחתרת, בחבורות של עולות חדשות – זינקה למימדי תופעה כמעט שכיחה: בכל פינה צצים בתי מדרש לנשים, שיעורי גמרא מעמיקים נמסרים על ידי תלמידות חכמות – ובלא מעט אולפנות בוחרות הבנות להיבחן בתלמוד לציון בגרות, גם אם המיינסטרים ההלכתי המוחזק בידיי הרבנים (ממרבית תתי-הזרמים האורתודוכסיים) עדיין לא הכיל את התופעה בבית מדרשו.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

אבל ילדה אחת הצליחה להוכיח שמה שלא קורה בדור הזה, יקרה בוודאי בדור הבא – ועשתה את מה שגדולים ממנה חולמים לעשות: נעה כהן, רק בת שמונה, חגגה במסיבה עמוסת ביסלי, במבה וסוכריות את סיום הש"ס במסגרת "הדף היומי" לילדים.

 

 

בראיון לעודד מנשה ואיה קרמרמן בערוץ 20 סיפרה שאת לימודי הקודש החלה כשרק מלאו לה שלוש. "כשהלכתי לקנות את הספר האחרון של התורה, חומש דברים - אבא שלי ראה את 'הדף היומי לילדים' (התלמוד הישראלי) והחליט לנסות אותו. וכשסיימנו את כל חמשת חומשי התורה, התחלנו ללמוד גמרא", היא מספרת.

 

לדברי אביה, נתנאל כהן, כשעמדה לקראת סיום הש"ס, החלה נעה ללמוד בעצמה ללא כל עזרה מצדו. "כשקניתי לה את הספר הראשון של הגמרא לילדים, אמרתי לעצמי: בוא ננסה. ראיתי שזה ממש נפלא, וככה למדנו מסכת אחרי מסכת, עד שסיימנו את כל הש"ס", הוא אומר.

 

עוד בערוץ 20, צפו בשידור החי ובעמוד ה-VOD:

"הטבח בבית הכנסת החזיר אותי 60 שנים לאחור"

מה גרם לאיה קרמרמן להזיל דמעה בשידור?

 

התכנית "משפחה בע"מ" משודרת בכל יום בשעה 18:15 בערוץ 20. לפרק המלא הקליקו כאן .

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ 20
נעה כהן תלמידת חכם
ערוץ 20
ערוץ 20
חגיגת סיום הש"ס
ערוץ 20
ערוץ 20
ספר "הדף היומי לילדים"
ערוץ 20