שתף קטע נבחר

ח"כ פריג' בפנייה למפכ"ל המשטרה: "לפתוח בחקירה פלילית נגד עמיר בניון"

בשל שיר חדש שפרסם עמיר בניון תחת הכותרת "אחמד אוהב ישראל", פנה חבר הכנסת עיסאווי פריג' למפכ"ל המשטרה בדרישה לפתוח נגד הזמר חקירה פלילית בחשד להסתה: "החברה הערבית בישראל מתוארת בשיר כרוצחת", כתב. בתגובה לדברים פרסם בניון סטטוס: "אני נגד אלימות"

סערה חדשה סביב עמיר בניון: חבר הכנסת עיסוואי פריג' פנה בבקשה חריגה למפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו וביקש לפתוח בחקירה פלילית נגד הזמר בחשד להסתה - זאת, בעקבות השיר החדש שהוצאי בניון, הנושא את השם "אחמד אוהב ישראל".

 

"השיר מסית בצורה מכוערת כנגד האכולוסיה הערבית בישראל", כתב עיסאווי, חבר כנסת מטעם מר"צ בפנייתו, והוסיף: "כאזרח ערבי ישראלי, השיר הזה מתייחס אליי ואל כל החברה הערבית בישראל שמתוארת על ידי בניון כרוצחת. השיר הזה מהווה הסתה פרועה ומתיר את דמנו ועל כן אני פונה אליך בדרישה לפתוח בחקירה מיידית כנגד בניון בגין הסתה נגד הציבור הערבי בישראל".

 

מילות השיר שעוררו סערה (צילום: ברק אלקובי) (צילום: ברק אלקובי)
מילות השיר שעוררו סערה(צילום: ברק אלקובי)

 

במכתב מצטט עיסואיי משפטים משירו של בניון ובהן: "אני אחמד גר באזור המרכז, אני עובד סמוך לגן ילדים ואחראי על בלוני גז. מי כמוני נהנה משני העולמות, היום אני ומחר הם לא... זה נכון שאני סתם חלאה כפוית טובה. זה נכון, אבל אני לא אשם, לא גדלתי על אהבה. זה נכון יבוא הרגע בוא תפנה לי את הגב ואז אתקע בך את הגרזן המושחז".

 

עוד קודם לכן בניון עצמו פרסם סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו שמנסה להסביר את השיר: "למען הסר כל ספק, השיר מאתמול, "אחמד אוהב ישראל", נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב. לכל המזדעזעים - אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו לא".

 

מח״כ עיסאווי פריג׳ נמסר בתגובה: "לא מדובר בתחושות אלא בהסתה נגד ציבור שלם. בפרסום שיר שמתייחס לחמישית מאוכלוסיית המדינה כאל רוצחים. אני בעד חופש הביטוי והיצירה אבל נגד חופש ההסתה והשיסוי. לכן אני מקווה ומאמין שהמשטרה לא תזלזל בחומרת המקרה, תעשה מה שמצופה ממנה ותפתח בחקירה".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "פנייתו של ח"כ פריג' התקבלה בלשכת המפכ"ל והועברה לבחינה בהקדם על ידי הגורמים המתאימים. ככלל וללא קשר לפנייה הספציפית, הסמכות להחלטה על פתיחה בחקירה בגין חשד להסתה מצויה בידי פרקליטות המדינה".

 

עד לפרסום הידיעה לא התקבלה תגובתו של עמיר בניון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ברק אלקובי
עמיר בניון. מסית?
צילום: ברק אלקובי
לאתר ההטבות
מומלצים