שתף קטע נבחר

אחרי 34 שנה: האסיר זוכה מרצח ושוחרר

אמריקני בן 67 שנידון ב-1980 למאסר עולם ללא אפשרות חנינה בגין רצח נהג משאית שיצא בעבר עם חברתו - שוחרר מהכלא. הוא יוצג על ידי סנגורים מתנדבים שטענו כי מדובר במאסר השגוי הארוך ביותר בתולדות קליפורניה

מייקל הנלין, אסיר אמריקני בן 67, שוחרר אתמול (יום ב') מהכלא לאחר שריצה 34 שנות מאסר בגין רצח שאותו, ככל הנראה, לא ביצע. השופט שהורה על שחרורו דרש מהנלין להפקיד ערבות בסך 2,500 דולרים והורה גם להצמיד לרגלו צמיד מעקב אלקטרוני עד סוף חודש פברואר, אז תחליט הפרקליטות אם היא מעוניינת במשפט חוזר. הוא נדרש שלא ליצור קשר עם התובעים במשפטו, עם הבלשים שחקרו את המקרה או עם משפחתו של הקורבן.

 

עוד חדשות בעולם :השוטר שירה בנער השחור לא יועמד לדין
איטלקייה תשתה אספרסו בחלל. צפו בשיגור

המלך עבדאללה נגד האחים המוסלמים

 

הנלין הורשע ב-1980 ברצח של נהג המשאית ג'יי-טי מקגארי ונידון למאסר עולם ללא אפשרות חנינה. בערעור הוא יוצג על ידי "פרויקט החפּים מפשע" של קליפורניה. עורכי דינו דרשו בחינה מחדש של הראיות שהביאו להרשעתו, והתוצאות החדשות הצביעו על כך שה-DNA שנמצא בזירת הפשע אינו של הנלין. בנוסף, הוכח כי התובעים במשפט המקורי נמנעו מלהעביר חלק מחומר הראיות לצוות ההגנה.

הנלין עם הכיתוב שפירושו "זכאי" (צילום: AP) (צילום: AP)
הנלין עם הכיתוב שפירושו "זכאי"(צילום: AP)

הנלין עם אשתו, לאחר השחרור (צילום: AP) (צילום: AP)
הנלין עם אשתו, לאחר השחרור(צילום: AP)

התביעה חוקרת כעת מי עוד עשוי היה לרצוח את מקגארי שכינה את עצמו גם "מייקל מאת'רס" ונורה למוות ב-1978. במהלך המשפט המקורי נטען שלקורבן היו קשרים עם כנופיית אופנועים שעסקה בסחר בסמים. דיווח על היעדרו התקבל ב-10 בנובמבר באותה שנה, והוא נמצא מוטל ללא רוח חיים יומיים לאחר מכן בשולי כביש ראשי סמוך למקום מגוריו.  

 

הנלין, שהיה באותה עת בן זוגה של חברתו לשעבר של מקגארי, נעצר בגין אישום אחר באותו חודש לאחר שהשתמש בכרטיס האשראי של הנרצח. נציגי צוות ההגנה החדש שלו אמרו לאחר ההחלטה לשחררו כי מדובר "במאסר השגוי הארוך ביותר בתולדות קליפורניה". זמן קצר לאחר שחרורו צולם הנלין צועד עם אשתו לבוש אימונית שעליה הודפסה לוחית רישוי של מדינת קליפורניה עם הכיתוב "זכאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנלין בן ה-67 זמן קצר לפני שחרורו
צילום: AP
מומלצים