שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האפיפיור: אל תשללו דיאלוג עם דאעש

  המנהיג הרוחני של הנצרות מציע גישה שטרם נוסתה במאבק נגד הקיצונים שידועים בעריפת ראשים: "חייבים תמיד להשאיר את הדלת פתוחה". במקביל לדבריו דווח כי פעילי דאעש סקלו למוות צעירים שנחשדו בהומוסקסואליות

  האפיפיור פרנסיסקוס, הידוע בהתבטאויות בעלות גוון ליברלי יותר בהשוואה לקודמיו בתפקיד, הביע היום (יום ג') עמדה פחות קונבנציונלית בנושא "המדינה האיסלאמית" (דאעש). לדבריו, גם אם נראה כי בלתי אפשרי לנהל דיאלוג עם דאעש, אסור לסגור בפניהם את הדלת.

   

  עוד חדשות בעולם :

  מיליונים לראש: כמה דמי כופר סחט דאעש?

  נעצר זמיר חיזבאללה ששר "נפוצץ את הגליל"

  ירה למוות באחייניתו כי שמעה מוזיקה רועשת

   

  "אני אף פעם לא אומר 'הכול אבוד'. ייתכן שאי אפשר לקיים עמם שיחה אך לא כדאי לסגור בפני הרעיון הזה את הדלת", אמר לעיתונאים על מטוסו בדרכו חזרה משטרסבורג, שם הופיע מול הפרלמנט האירופי והנציבות האירופית וקרא לסיוע מוגבר למהגרים החוצים את הים התיכון בסירות בדרכם לאירופה.

  "לא לסגור את הדלת". פרנסיקוס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "לא לסגור את הדלת". פרנסיקוס(צילום: AFP)

  "זה קשה, אפילו בלתי אפשרי, אבל חייבים תמיד להשאיר את הדלת פתוחה", אמר בתגובה לשאלה אם ניתן לנהל סוג של תקשורת עם החמושים. בתחילת השנה אמר האפיפיור כי זה לגיטימי להילחם ב"תוקפנות בלתי מוצדקת", אולם למאבק זה חייבת להיות תמיכה בינלאומית.

   

  תועדו במעשים "לא צנועים" עם גברים ונסקלו באבנים

  אך במקביל לפתיחות ששידר האפיפיור באמירותיו, במזרח התיכון נחשפות עוד מזוועות הארגון. מרכז המעקב הסורי אחר זכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה הסורית, מדווח היום על מקרה שבו לוחמי דאעש סקלו למוות צעירים משום שתועדו עם גברים.

   

  לפי הדיווח, ארגון "המדינה האיסלאמית" הוציא להורג באופן חסר תקדים את שני הגברים בפרברי העיר דיר א-זור במזרח סוריה כי ביצעו "מעשים לא צנועים עם גברים". במקרה אחד מדובר היה בצעיר בן 20 שנעצר אחרי שבטלפון הנייד שלו נמצאו סרטונים המתעדים אותו מבצע את המעשים המדוברים. הצעיר נסקל למוות בכיכר אל-בכרה שבעיר אל-מיאדין לעיני עשרות אזרחים, בהם ילדים.

   

  במקרה נוסף נסקל צעיר אחר למוות באבנים בשכונת אל-חמידיה שבעיר בגין אותו אישום. גופותיהם של השניים נלקחו על ידי הארגון והם לא נקברו או נמסרו בחזרה לבני משפחותיהם.

   

  בחודשים האחרונים ישנם סימנים גוברים לשימוש בסקילות אבנים מצד דאעש באזורים
  שעליהם הוא חולש. בחודש שעבר פורסם סרטון מחריד על ידי גורמי אופוזיציה סוריים שמתעד את פעילי הארגון סוקלים למוות אישה מקומית בגין ניאוף כשאביה לוקח חלק במעשה. ימים ספורים לאחר מכן דיווח ארגון האופוזיציה הסורי כי הארגון סקל למוות גם גבר שנאף עם אישה.

   

  במרכז המעקב הסורי לזכויות האדם מציינים כי בחודש שעבר גם ארגונים איסלאמיסטיים אחרים, בהם ג'בהת א-נוסרה, שלוחת אל-קאעידה בסוריה, סקלו למוות גבר שהואשם בניאוף באזור סראקב שבמחוז אידליב.

    

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  האפיפיור פתוח לשיחות עם עורפי הראשים
  צילום: AP
  מומלצים