שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   לפדות את הפנסיה שלך? תמתין עד שתמות
   כמה זמן לוקח לפדות את כספי הפנסיה שחסכת כל חייך? תלוי. מסתבר שככל שמצבך הבריאותי רופף יותר ואין לך חברים או משפחה שיילחמו עבורך, הסיכוי לראות את הכסף שלך הולך וקטן
   א', בן 73 חלה בתחילת השנה במחלת הסרטן, חודשים ספורים לאחר שאיבד את בתו בת ה-42. בעקבות זאת הוא נאלץ לעזוב את מקום עבודתו ב-20 השנים האחרונות, שם עבד גם לאחר גיל הפרישה.

    

    

   א' חשש מהבאות והחליט למשוך את החסכונות שחסך כל חייו. "איני יודע מה יהיה מצב בריאותי", אמר לעצמו "טוב שיהיה בידי סכום כסף עליו עמלתי כל חיי, כדי שאוכל להוריש לילדי",

    

   א' ידע שכסף כולם מוכנים לקבל, אבל לתת – זה כבר סיפור אחר, אפילו לקבל את הכסף שלך זו עשויה להיות לעיתים משימה לא פשוטה. לכן הוא נערך היטב לפני שפנה למנהלת קרנות הפנסיה הוותיקות - עמיתים.

    

   עם הפסקת העבודה ובמקביל לטיפולים הקשים שעבר, השקיע בעזרת בני משפחתו, מאמצים רבים והשיג את כל האישורים הנדרשים, לרבות פטורים ממס בשל מצבו הבריאותי, במטרה למשוך את כספי הפנסיה שחסך במשך שנים ארוכות, בסכום של כ-200 אלף שקל.

    

   הבקשה עם כל הנספחים והטפסים הדרושים הוגשה ואושרה בסניף עמיתים בתל אביב , אך בפועל לא קרה דבר.

    

   במשך לא פחות מ-4 חודשים לא פסקו הפניות מצדו של א' לברר מדוע העניין מתעכב. בכל פעם הוא נענה בתשובה אחרת. 

    

   עשרות שיחות למוקד עמיתים בחודשים האחרונים, בניסיונות לעורר אמפתיה למצבו הבריאותי ולזרז את הטיפול, נתקלות באטימות, ובשלל תשובות מתחמקות כגון "זה לוקח מינימום 4 חודשים", "אי אפשר לדעת מתי זה יסתיים", "זה עוד לא קרוב לסיום", "תתקשרו בסוף החודש", "תתקשרו בתחילת שבוע", "לא ידוע מי מטפל" ועוד.

    

   "בסוף, הכסף היה נשאר אצלם"

   עמיתים, המנהלת את כספי שמונת קרנות הפנסיה הוותיקות (בהסדר) בהיקף של כמעט 200 מיליארד שקל, מחוייבת לשלם לעמית את הכסף שחסך כל חייו, אך שם מעדיפים לגרור רגליים, בציניות - אולי החוסך ימות בינתיים וכך יוכלו לשלם פחות.

    

   התנהלות עמיתים מקוממת גם לנוכח העובדה כי ארבעה חודשים לאחר הגשת הבקשה, לא מצאה לנכון הקרן לשלוח לעמית או למיופה כוחו מכתב המסביר את סטטוס הבקשה, משך הטיפול בה והצפי לקבלת כספים.

    

   בעקבות פניית ynet, נשלח לא' מכתב התנצלות מעמיתים, תוך הסבר על כך שעומס הפניות רב. אולם, שם ציינו כי א' יוכל לקבל את רוב הכסף, אך לא את כולו. מדוע? מכיוון שחסר לו עוד מסמך אחד שלטענתם לא הגיש. א' מציין כי הוא שלח את המכתב הזה כבר לפני 4 חודשים ואף אישרו את קבלתו. ובכל זאת עוד באותו היום הוא נשלח שוב.

    

   "אחרי כל הסחבת והטרטורים, אני שואלת את עצמי מה היה עושה פנסיונר, שאין לו משפחה או חברים שיפעלו בשבילו", אומרת ל ynet ביתו של א'. "עמיתים היו יכולים לטרטר אותו במשך שנים. אולי הוא היה נכנע, אולי נפטר ובסופו של דבר הכסף היה נשאר שם".

    

   מי שיכנס לאתר האינטרנט של עמיתים יראה בגדול את הכותרת הבאה: "לפעול להבטחת זכויות העמיתים, ברמת שירות גבוהה, ביעלות ותוך שקיפות". האמנם?

   פורסם לראשונה 30/11/2014 09:01

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים