שתף קטע נבחר

כרמי גילון במתקפה נגד נתניהו: "אגו-מניאק שמוביל לחורבן המדינה"

מחאה מול בית ראש הממשלה בבירה כללה ביקורת חריפה מצד ראש השב"כ לשעבר: "המשך המדיניות המשיחיסטית והקיצונית בהר הבית תביא למלחמת גוג ומגוג נגד העם היהודי כולו"

יותר מאלף בני אדם מחו הערב (שבת) מול בית ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים נגד חקיקת "חוק הלאום". תחת אבטחה משטרתית כבדה, קראו המפינים "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים" ותקפו את התנהלות נתניהו. "מדינת ישראל מובלת על ידי חבורת פירומאנים ומונהגת על ידי אגו-מניאק לחורבנה הסופי", קרא ראש השב"כ בעבר כרמי גילון בהפגנה שאורגנה על-ידי שלום עכשיו.

 

 

"ביבי גזען": מאות מפגינים נגד חוק הלאום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"ביבי גזען": מאות מפגינים נגד חוק הלאום(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

שאנן סטריט מהדג נחש בהפגנה בירושלים  (צילום: יניב שחם, שלום עכשיו) (צילום: יניב שחם, שלום עכשיו)
שאנן סטריט מהדג נחש בהפגנה בירושלים (צילום: יניב שחם, שלום עכשיו)

במהלך ההפגנה - מהגדולות שהתקיימו מול בית ראש הממשלה בבירה בשנים האחרונות - הדגיש גילון כי "החוק אוכל ויאכל כסרטן בגוף האומה לכל אזרחיה. המשך המדיניות המשיחיסטית והקיצונית בהר הבית תביא למלחמת גוג ומגוג נגד העם היהודי כולו. אנחנו חייבים להיות קול של יוחנן בן זכאי שהציל גחלת יהודית אל מול מתאבדי מצדה שמוזנים כעת על ידי ביבי נתניהו ונאמניו מהימין".

 

שר החינוך לשעבר יוסי שריד, נשא אף הוא דברים באירוע ואמר כי "נתניהו אמר שמדינת ישראל היא ליהודים בלבד, ואנו כאן להעמיד אותו על טעותו. זו מדינה לכל אזרחיה, יהודים וערבים יחד. אף אחד כאן לא דייר משנה ולא אורח, ואף אחד לא בעל הבית לבדו. ישראל היא כבר לא הדמוקרטיה שנהגתם להתהדר בה כל כך", קרא ליהודי ארצות הברית.

 

ח"כ אראל מרגלית (העבודה) התייחס לביקורת שהטיח ראש הממשלה במפלגות השמאל ואמר כי "יש לנו תוכנית פינוי בינוי. אנחנו כאן לפנות אותך בקרוב ממשכן ראש הממשלה. אנו כאן לפנות אותך ואת החברים הלאומניים שלך. נתניהו איבד שליטה על ביטחון האזרחים וירושלים שהאש בה בוערת. הוא איבד שליטה על הכלכלה והביא את ישראל למיתון".

 

ההצעות השונות לחוק הלאום אושרו בתחילת השבוע בממשלה בתום דיון סוער. הן מבקשות להגדיר בחוק יסוד את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי וכבית הלאומי שלו, ולקבע את ההנחה כי "הזכות למימוש ההגדרה העצמית הלאומית במדינת ישראל ייחודית לעם היהודי". סעיף אחר מתייחס למדינה כבעלת משטר דמוקרטי.

 

תהליך אישורו של החוק והעימות הפוליטי בישראל הוביל גם לתגובת-נגד רשמית מצד ארצות הברית. "זוהי תחילת התהליך ואני לא רוצה להתעסק בספקולציות", אמר דובר במחלקת המדינה. "עמדתנו הכללית היא שאנחנו מצפים שבכל חקיקה ישראל תמשיך להיות מחויבת לעקרונות הדמוקרטיה. הנשיא ומזכיר המדינה אישררו שישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, שכל אזרחיה חייבים ליהנות משוויון זכויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יניב שחם, שלום עכשיו
כרמי גילון בהפגנה
צילום: יניב שחם, שלום עכשיו
צילום: גיל יוחנן
"ביבי זען", הערב בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים