שתף קטע נבחר

הפג שנולד במשקל 500 גרם - התגייס לצה"ל

סגירת מעגל במחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים: יום לפני גיוסו לצה"ל ביקר במקום אלון כהן, שטופל במחלקה במשך שלושה חודשים לאחר שנולד כפג בשבוע ה-24, ובמשקל של 500 גרם בלבד. "הוא עורר השראה בהורים לפגים שהיו במקום", מספרת פרופ' לאה סירוטה, שטיפלה בו אז ומנהלת את המחלקה כיום

ביקור מרגש במיוחד נרשם בשבוע שעבר במחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית: הנער אלון כהן, תושב אשדוד, הגיע עם הוריו אילן ואילנית לבקר במחלקת הפגים במרכז, שם טופל במשך שלושה חודשים לאחר שנולד כפג בשבוע 24 ובמשקל 500 גרם. כהן הגיע לביקור במחלקה יום לפני גיוסו לצה"ל ונפגש עם מנהלת המחלקה, פרופ' לאה סירוטה, ועם אנשי הצוות.

 

כהן עסק בפעילויות חברתיות רבות עד גיוסו לצה"ל: הוא מתנדב באופן פעיל במד"א, מבקר באופן קבוע ניצולי שואה ופעיל בארגון האוהדים הרשמי של מכבי תל אביב בכדורסל. "אני מודה מקרב לבי לפרופ' לאה סירוטה על שנלחמה על חיי וליוותה את הוריי בחודשים הראשונים לחיי", אמר במהלך הביקור. "אני מלא בהערכה לפועלה, מחזק את ידיה ואת ידי כל אנשי הצוות, על המאמצים הרבים, ההשקעה והנתינה המיוחדת".

כהן עם פרופ' סירוטה בעת שחרורו מהפגייה. נולד במשקל 500 גרם (צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים ) (צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים )
כהן עם פרופ' סירוטה בעת שחרורו מהפגייה. נולד במשקל 500 גרם(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים )

 

מחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים מהווה מרכז שלישוני לרפואת פגים וילודים מכל קצוות הארץ ומטפלת בכאלף פגים וילודים מדי שנה. במחלקה מאושפזים פגים וילודים עם בעיות רפואיות מגוונות, כגון מומים מולדים רב מערכתיים, מומי לב מולדים, מומים במערכת העצבים המרכזית, מומים בדרכי העיכול, מומים בדרכי המין והשתן, הפרעות כרומוזומאליות ומטבוליות ובעיות פגות נוספות.

כהן והוריו עם פרופ' סירוטה, בשבוע שעבר. "מעורר השראה" (צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים ) (צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים )
כהן והוריו עם פרופ' סירוטה, בשבוע שעבר. "מעורר השראה"(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים )

 

"ביקורו של אלון, רגע לפני גיוסו לצה"ל, היה מרגש מאוד", אמרה פרופ' סירוטה, מנהלת המחלקה. "אנו במחלקת הפגים בשניידר סקרנים תמיד לדעת את קורותיהם של הילדים שטופלו אצלנו. ביקורו של אלון חימם את הלב ואין לי ספק כי הוא עורר השראה ונתן תקווה להורים לפגים הקטנים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
כהן ופרופ' סירוטה, כששוחרר מהמחלקה. שהה בה שלושה חודשים
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים