שתף קטע נבחר

רופאה שסיפקה רעל לנאשם ברצח הושעתה ל-8 שנים

ד"ר מריה זקוטסקי, הרופאה שסיפקה חומר קטלני לשמעון קופר הנאשם ברצח שתיים מנשותיו, הושעתה מעבודתה על ידי ועדת המשמעת של משרד הבריאות. "התנהגותה ומעשיה מהווים כשל מוסרי ואתי כבדים", צוין בהחלטת הוועדה

ענישה חמורה לרופאה שסיפקה חומרים קטלניים לנאשם ברצח: ועדת המשמעת של משרד הבריאות החליטה היום (א') להשעות למשך שמונה שנים את ד"ר מריה זקוטסקי מעבודתה כרופאה. ד"ר זקוטסקי, רופאה מרדימה במקצועה, נחשדה בכך שסיפקה רעל, שבאמצעותו רצח לכאורה שמעון קופר את אשתו השלישית ג'ני מור חיים ב-2009. התליית הרישיון של הרופאה נכנסה לתוקף כבר מהיום. בא כוחה של הרופאה כינה את ההחלטה בעניינה "אומללה" וציין שבכוונתה לערער.

 

עוד בחדשות:

ריבלין: על איראן וסוריה להחזיר כספי יהודים

דיווח: הלוחמת הישראלית בסוריה נפלה בשבי דאעש

 

האירועים שיוחסו לד"ר זקוטסקי אירעו לפני כחמש שנים. הרופאה המרדימה עבדה אז בבית החולים מאיר בכפר סבא. היא ניהל מערכת יחסים עם קופר, שסיפר לה כי הוא עובד בשירות כוחות הביטחון. באוגוסט 2009 קופר אמר לד"ר זקוטסקי שעלי ולצאת לחו"ל למשימת התנקשות, ובקיש ממנה לברר אם יש חומר קטלני שניתן להשתמש בו מבלי שיתגלה לאחר מכן בבדיקות.

 

הרופאה ביצעה את הבירור ואף מסרה את החומר לקופר, שלפי כתב האישום שהוגש נגדו  בנובמבר 2012 המית בעזרתו את מור חיים. בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בכפר סבא הואשמה ד"ר זקוטסקי ברשלנות, ניפוק תרופות ללא מרשם וגניבה. בסופו של דבר נגזרו עליה שישה חודשי עבודות שירות, לאחר שנקבע כי לא ידעה על כוונותיו של קופר ושהוא הוליך אותה שולל.

 

ביוני 2013 החליט מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופ' רוני גמזו, להתלות באופן מנהלי את רישיונה, ולפני כשנה משרד הבריאות הגיש נגדה קובלנה. ועדת המשמעת קבעה בהחלטה שקיבלה היום כי "הנקבלת מעלה באופן חמור ביותר באמון שנתן בה מעבידה. הנקבלת פגעה באמון הציבור במי שהורשו לעסוק ברפואה ובמערכת הבריאות. התנהגותה ומעשיה מהווים כשל מוסרי ואתי כבדים".

 

שניים מחברי הוועדה ביקשו להשעות את רישיונה למשך חמש שנים, והשלישי ביקש לפסול לצמיתות את האפשרות של הרופאה לעסוק בעבודתה. בסופו של דבר קבע השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, כי בידיו מצויה ההחלטה הסופית: לשלול את רישיונה למשך שמונה שנים.

 

בהחלטתו כתב השופט סטרשנוב כי מדובר ב"מקרה חמור מאין כמוהו ומצמרר עד אימה בפנינו, שאלמלא אירע במציאות ניתן היה להגדירו בתחום המדע הבדיוני. אין ספק שכל בר דעת, והנקבלת בכלל זה, היה צריך להעלות בדעתו שאם מטילים על איש כוחות הביטחון 'משימת חיסול' מבלי להותיר עקבות, אין שולחים אותו לתור בשווקים ולטייל בדרכים על מנת לאתר את הרעל הקטלני המתאים".

 

במהלך חקירתה טענה הרופאה כי קופר רימה אותה וכי לא ידעה שחומרי ההרדמה שסיפקה לו נועדו לחיסולה של מור חיים, אך החוקרים לא אימצו את גרסתה במלואה. במרס 2013 הואשם קופר גם ברצח אשתו הראשונה אורית קופרשמידט.

 

עו"ד ערן קייזמן, שייצג את ד"ר זקוטסקי בהליך המשמעתי במשרד הבריאות, אמר: "התליית הרישיון לשמונה שנים היא החלטה אומללה שאיננה מתחשבת כלל בכך שד"ר זקוטסקי עצמה נפלה קורבן למעשיו הנפשעים של שמעון קופר. השופט סטרשנוב חייב היה להתחשב בסבל הנורא שעברה ד"ר זקוטסקי ולהסתפק בהתליית רישיונה למשך שנתיים. במקרים חמורים עשרות מונים ממקרה זה לא נלקח הרישיון לתקופה כל כך ארוכה. בימים הקרובים אנו נערער על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי, שאין לנו ספק שיתקן את העוול הגדול שנגרם ד"ר זקוטסקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ד"ר זקוטסקי
צילום: עידו ארז
צילום: אבי מועלם
מואשם בשני מעשי רצח. שמעון קופר
צילום: אבי מועלם
מומלצים