שתף קטע נבחר

אחרי עשור כעיר לבנה: תל אביב הוכתרה גם כעיר יצירתית

אונסק"ו הכתירה את תל אביב כעיר יצירתית במסגרת "רשת הערים היצירתיות" בתחום המדיה והתרבות הדיגיטלית - עשור לאחר שהוכרזה על ידי הארגון כעיר הלבנה. הכרתה של העיר היא חלק מיוזמה של יצירת שיתופי פעולה בין לאומיים בין ערים שונות בעולם ביניהן בונוס איירס, בייג'ין, ברלין וסידני

עשור לאחר ההכרזה של אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם) על תל-אביב כעיר הלבנה, הכתיר אותה הבוקר (ב') הארגון כעיר יצירתית, ובכך צירף אותה ל"רשת הערים היצירתיות" בתחום המדיה והתרבות הדיגיטלית. 

  

אונסק"ו יזם את הקמתה של "רשת ערים יצירתיות" במטרה ליצור שיתופי פעולה בין-לאומיים בין ערים, כאמצעי לקידום התעשייה היצירתית המקומית ולרתימת היזמות והיצירתיות לחיזוק הכלכלה המקומית ולפיתוח החברתי. ברשת, הכוללת שבע קטגוריות שונות כמו ספרות, קולנוע ומוסיקה, חברות 41 ערים בהן: בואנוס איירס (עיצוב), בייג'ין (עיצוב), ברלין (עיצוב), דבלין (ספרות), מונטריאול (עיצוב), מלבורן (ספרות), סידני (קולנוע) ועוד.

 

ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, הגיב לכך אומר כי "לפני עשר שנים הכריז אונסק"ו על העיר הלבנה של תל-אביב -יפו בתור מרכז מורשת תרבות עולמי. בכך הכיר העולם בחשיבותה של אדריכלות העבר של העיר. הצטרפותה של תל-אביב-יפו, החל מהיום, לרשת הערים היצירתיות של אונסק"ו, מבטאת את הכרתו של העולם בתרומתה של העיר להווה ולעתיד - הכרה בהיותה מרכז תוסס של יצירה תרבותית וטכנולוגיה פורצת דרך, בית לתעשיות יצירתיות ומקוריות ומוקד של סצינת החדשנות הדיגיטלית רבת המעוף והיוזמה".

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

הפעילות האינטנסיבית של העיר בתחום יזמות ההייטק בשנים האחרונות, והפריחה הגדולה בתחום אומניות המדיה - הן שזיכו אותה בחברות ברשת. ערים בתחום זה, מתאפיינות בקיומן של תעשיות יצירתיות ובעשייה תרבותית המונעות באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית; בהטמעה מוצלחת של אמנויות המדיה לטובת שיפור החיים האורבניים; בהנגשה של תוצרי התרבות באמצעות הטכנולוגיה הדיגיטלית; בקיומן של צורות אמנות אלקטרוניות ושילובן בחיי החברה האזרחית ובהתבססותם של חללי סטודיו ופרויקטים בתחום אמנויות המדיה.

 

קבלתה של תל אביב כחברה ברשת הערים היצירתיות, נועדה לעודד את המשך הפעילות והיזמות בתחום המדיה והתרבות הדיגיטליים, בשיתוף מגוון רחב של קהילות הפועלות בעיר בין היתר: האקדמיה, המגזר העסקי, התעשייה, מוסדות התרבות ועוד.

 (צילום: כפיר בולוטין)
(צילום: כפיר בולוטין)
  

לצד הפעילות המקומית, עיקר חשיבותה של הרשת הוא ביצירת שיתופי פעולה בין-לאומיים בין הערים החברות בה המבוססים על למידה משותפת וחילופי ידע, שיאפשרו לרתום את היצירתיות לכלכלה המקומית ולפיתוח חברתי. על מנת לשמור על התואר, מדי שנה תציג העיר בפני הארגון יוזמות ושיתופי פעולה אשר התרחשו במהלך השנה עם גורמים בתוך העיר וברחבי העולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
תל אביב. עכשיו היא גם יצירתית
צילום: דני שדה
מומלצים