שתף קטע נבחר

גוגל - מקום העבודה הנחשק ביותר בהיי-טק

העובדים מעדיפים יציבות תעסוקתית על פני לקיחת סיכונים - כך עולה מדירוג BdiCoface למקומות העבודה המועדפים על עובדי הייטק. אינטל דורגה במקום השני, מיקרוסופט בשלישי ובמקום הרביעי - חברת החשמל

מקום העבודה הנחשק ביותר עבור עובדי ההיי טק בישראל הוא בחברת גוגל ישראל. כך עולה מדירוג BdiCode של החברות שהכי כדאי לעבוד בהן בקרב עובדי ההיי-טק לשנת 2014.

 

 

בדירוג משתתפות 60 חברות, כ-73% מתוכן חברות היי-טק ואילו הליבה של שאר החברות אינה טכנולוגיה עילית. אינטל, שבשנה נחשבה היתה במקום הראשון בהעדפות עובדי ההיי טק, ירדה למקום השני ומיקרוסופט ממוקמת במקום השלישי.


חברות הייטק מובילות

חברות הייטק מובילות
שם החברה דירוג 2013 דירוג 2014
גוגל 2 1
אינטל 1 2
מיקרוסופט 5 3
חברת החשמל 6 4
HP 5 3
אפל - מרכז פיתוח - 6
י.ב.מ ישראל 9 7
אלביט מערכות 10 8
טבע 8 9
בנק הפועלים 12 10

חברת החשמל, חרף התהפוכות סביב הרפורמה, ממוקמת במקום הרביעי, ואילו במקום החמישי ניצבת חברת HP, שבשנה שעברה היתה במקום השלישי. אחריה מדורגים בסדר יורד: מרכז הפיתוח של אפל בישראל, חברת יבמ ישראל, אלביט מערכות, חברת טבע ובנק הפועלים, שסוגר את העשיריה הראשונה.

 

בין החברות חדשות שהתווספו השנה לדירוג, כלולות חברת WIX הישראלית המפתחת טכנולוגית בניית אתרי אינטרנט שהונפקה בנאסד"ק ותפסה את המקום ה-22, פייסבוק במקום 24, עבודה במשרדי הממשלה השונים במקום 25, בנק ישראל במקום 40, שטראוס גרופ במקום 41, החברות NETAPP, צה"ל ופרטנר במקומות 49-51 וכן חברת סלקום במקום 53.

 

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת BdiCoface, מציינת כי יותר ויותר עובדים מעדיפים יציבות תעסוקתית במקומות עבודה הנחשבים ליציבים ובטוחים, כמו משרדי ממשלה או בנק ישראל, על פני לקיחת סיכונים בחבות סטארט-אפ למשל.

 

ינאי מסבירה זאת בההשלכות של התהפוכות בכלכלה הישראלית בכלל ובתעשיית ההיי-טק בפרט, לצד העובדה כי עובדים בתעשייה מתקשים למצוא תעסוקה בשנות ה-40 וה-50 לחייהם. "קיימת עלייה בדגש שמעניקים עובדי ההיי-טק ליציבות תעסוקתית ולחברות יציבות עם אופק קידומי", היא אומרת. "השאיפה כיום, בשונה מבעבר, היא למקום עבודה יציב ואיכותי שיאפשר את הביטחון הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
משרדי גוגל
צילום: יהונתן צור
מומלצים