שתף קטע נבחר

עיטור המופת לשוטר זידאן סייף שנרצח בפיגוע

מפכ"ל המשטרה ערך ביקור ניחום אבלים בבית משפחת השוטר שנרצח מירי המחבלים בהר נוף: "גיבור ששיקף בצורה מעוררת כבוד את ערכיה ומטרותיה של משטרת ישראל"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו החליט להעניק עיטור מופת לרס"ר זידאן סייף שנרצח בפיגוע בהר נוף. דנינו הודיע על כך במהלך ביקור תנחומים בביתו. סייף הסתער על המחבלים ונורה למוות.

 

"זידאן היה שוטר לתפארת וגאווה גדולה למפקדיו", אמר דנינו. "ככל שמתעמקים באירוע בולטת גבורתו של זידאן שתפקד כגיבור ושיקף בצורה מעוררת כבוד את ערכיה ומטרותיה של משטרת ישראל בשמירה על הסדר, הביטחון והשקט הציבורי לאזרחי מדינת ישראל כערך עליון".

 

זידאן סייף ובנו  ()
זידאן סייף ובנו

ניחום האבלים  (צילום: חטיבת דובר המשטרה ) (צילום: חטיבת דובר המשטרה )
ניחום האבלים (צילום: חטיבת דובר המשטרה )
 

מפכ"ל המשטרה ועמו קציני משטרה בכירים נוספים הגיע לניחום אבלים בביתו של רס"ר סייף ביישוב יאנוח שבגליל המערבי. סייף נרצח מאש המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בשכונת יפה-נוף בירושלים לפני כשבועיים.

 

בביקור השתתפו מפקד מחוז ירושלים ניצב ציקו אדרי, מפקד מחוז צפון ניצב זהר דביר, ראש אגף משאבי אנוש במשטרה ניצב ירון בארי ומפקדים וקצינים נוספים ממחוז ירושלים.

 

המפכ"ל והקצינים האחרים נפגשו ושוחחו עם בני המשפחה, ולאחר מכן מסר המפכ"ל לאלמנתו של סיף ולהוריו, את "כרית החלל" של המשטרה שעליה שמו, דרגותיו וסמלי יחידתו של השוטר. ללווייתו של סיף ובשבועות מאז הפיגוע הגיעו אנשים דתיים רבים ליאנוח להביע בפני המשפחה את הערכתם למעשהו של הבן, ובבית הכנסת ביפה נוף אף התקיים מפגש בין הניצולים ואלמנות הנרצחים למשפחה השכולה.

 

לאחר ניחום האבלים ביאנוח המשיך המפכ"ל לבית ג'אן לנחם את בני משפחתו של ג'דעאן אסעד, לוחם מג"ב שנרצח בפיגוע הדריסה ברכבת הקלה בתחילת החודש שעבר. בצהריים נפגשו המפכ"ל וקציני המשטרה בסאג'ור שליד כרמיאל עם ראשי רשויות מהמגזר הדרוזי. ראשי הרשויות הביעו השבוע מורת רוח מהצעת חוק הלאום, שלדבריהם מפלה את המיעוטים בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים