שתף קטע נבחר

גדעון סער שוקל להתמודד לראשות הליכוד נגד נתניהו

פסק הזמן יסתיים מוקדם? שר הפנים הפורש שוקל לשוב לזירה הפוליטית כדי לנסות לכבוש את הליכוד. פעילים ששוחחו עמו: "התחושה היא שאם נתניהו יוביל את הליכוד בבחירות נאבד את השלטון. גדעון הקשיב לנו ולא שלל את זה על הסף". סקר שמתפרסם הבוקר: סער גובר על נתניהו בציבור הכללי

האם שר הפנים הפורש גדעון סער בדרך חזרה לפוליטיקה? פעילים בכירים בליכוד אמרו ל-ynet כי מפניות שנעשו לסער ביממה האחרונה עולה כי הוא אינו שולל על הסף התמודדות מול בנימין נתניהו לראשות הליכוד. סקר שמתפרסם הבוקר חושף נתון מפתיע: בקרב ראש בראש בין סער לנתניהו בציבור הכללי גובר סער עם 43 אחוזים על נתניהו שמקבל 38 אחוזים בלבד.

 

סער הטיל לפני שלושה חודשים פצצה פוליטית כאשר הודיע על פרישה מפתיעה מהחיים הציבוריים. מאז, התפטר מהממשלה ומהכנסת, אך נותר חבר בליכוד. בנאום הפרישה שלו אמר: "אני עוזב את תפקידיי, אבל לא עוזב את הליכוד". הוא אמר כי עתה יקדיש יותר זמן לבני משפחתו: "בקרוב, בני דוד יתחיל ללכת, ואני רוצה ללכת איתו יד ביד".

סער לאחר נאום הפרישה. גובר על נתניהו בציבור הכללי בסקר מהבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סער לאחר נאום הפרישה. גובר על נתניהו בציבור הכללי בסקר מהבוקר(צילום: מוטי קמחי)

הבן, דוד, אגב, כבר החל ללכת מאז - כפי שתועד עם אביו, סער, לפני יומיים בפארק הירקון בת"א. כעת מתברר בין טיול לטיול עם בנו, הגיעו פעילים בכירים בליכוד לביתו של סער במרכז ת"א, וביקשו ממנו לחזור לתנועה ולהתמודד על ראשות המפלגה מול נתניהו. "הפנייה לגדעון נבעה מכך שהתחושה היא שאם נתניהו יוביל את הליכוד בבחירות - כמו ב-1999 וב-2006 - הליכוד יאבד את השלטון". אמר פעיל בכיר בליכוד. "במצב הזה - עדיף למנוע את זה מראש. גדעון הקשיב לנו ולא שלל את זה על הסף. מדבריו התרשמנו שהוא יחליט בשבוע הבא".

 

סער, סירב הערב להגיב לדברים.

 

שר הפנים לשעבר הוא בן 48 מתגורר בתל-אביב, נשוי למגישת הטלוויזיה גאולה אבן ואב לשלושה - שתיים מנישואים קודמים. היה עוזר ליועץ המשפטי לממשלה ועוזר לפרקליט המדינה, לפני שמונה על-ידי נתניהו ולאחר מכן על-ידי אריאל שרון להיות מזכיר הממשלה. ב-2003 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד בכנסת ה-16 וה-17 - אז היה גם סגן יו"ר הכנסת.

סער ובנו דוד, לפני יומיים בפארק הירקון בת"א (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סער ובנו דוד, לפני יומיים בפארק הירקון בת"א(צילום: מוטי קמחי)
 

בפריימריז לקביעת רשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-18 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. בממשלה הקודמת הוא היה שר החינוך, ובמהלך כהונתו בוצעו כמה רפורמות במערכת החינוך, ובין היתר נכנס לתוקף חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. בתקופת גם בבחירות המקדימות בליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נבחר סער במקום הראשון והוא מוקם ברשימה לאחר נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן.

 

מאז הקמת הממשלה ה-33 ועד לפרישתו הוא כיהן כשר הפנים ובין היתר הוא פעל להאריך את שעון הקיץ ל-211 ימים, הוביל את המאבק במסתננים ויזם כמה רפורמות כמו רפורמת הפרגולות. בנוסף הוא תמך בסגירת המרכולים בשבת בתל-אביב ועוד.


פורסם לראשונה 04/12/2014 19:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
סער בנאום הפרידה מהכנסת
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים