שתף קטע נבחר

החרדים חוגגים נגד לפיד: "ברוך שפטרנו"

במגזר החרדי חוגגים ובגדול את נפילת הממשלה ובעיקר את פיטוריו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בשלל כותרות: "היהדות החרדית נושמת לרווחה, לפיד נזרק החוצה", נכתב בשער השבועון "משפחה". כותרות אחרות בישרו: "הקב"ה נענה לתפילתנו" וגם "תמו ימי הגזרות"

"ברוך שפטרנו", "תום ימי השנאה", "חבל שזה לא קרה קודם", "הקדוש ברוך הוא נענה לתפילתנו", "תמו ימי הגזרות" ו"כיבה את הלפיד". אלו הכותרות שמלוות היום (ה') וילוו בסוף השבוע את העיתונות במגזר החרדי, שחוגגת את הדחתו של יאיר לפיד מתפקיד שר האוצר ואת הפלתה של הממשלה שבה היה חבר, לקראת בחירות 2015.

 

במפלגות החרדיות בכנסת מתקשים להסתיר את החיוכים לקראת פיזור הכנסת והכניסה הצפויה לממשלה הבאה. גיליונות סוף-השבוע שהופיעו כבר היום בדוכנים מסמנים בבירור את ניצחון החרדים, אך בעיקר נותנים ביטוי לפרץ אדיר של שמחה לאיד. "טומי לפיד נפל בשעתו בגלל תרגיל שעשה לו אריאל שרון, כשהעביר שלוש מאות מיליון לחרדים. לפיד הצביע נגד ופוטר. הבן נפל בגלל תרגיל דומה של נתניהו. אצלנו החרדים אומרים 'מעשה אבות - סימן לבנים'. מקווים שגם הסוף יהיה דומה", כתב הפרשן החרדי יעקב ריבלין בטורו בשבועון "בקהילה". 


בני רבינוביץ', כתב ועורך ב"יתד נאמן", עקץ: "עיתונאי מוכשר שבחר להיות אינסלטור, מקצוע שהוא לא מכיר, ברמת אפס, והנה התוצאה. הצנרת נשארה סתומה והעיתונאי נשאר לכתוב ולנאום. מקווה שיאיר ילמד את מקומו, וכבר אמרו חז"ל איזהו חכם המכיר את מקומו". באתר החרדי "כיכר השבת" הכריזו על כך ש"ממשלת הזדון שרדפה את החרדים התפרקה". הם ציינו כי השנתיים האחרונות היו קשות מאוד לציבור החרדי. "הממשלה השלישית של נתניהו תיזכר בקרב הציבור החרדי כאחת הממשלות הקשות ביותר. הממשלה שרדפה את הציבור החרדי מתקציבים דרך גיוס ועד הניסיון האחרון של מע"מ אפס", נכתב במאמר סיכום התקופה מאת ישי כהן.  


הכותרת הראשית של ביטאון ש"ס "יום ליום", הכריזה באיפוק על "אנחת רווחה". העורכים לא בזבזו זמן והחלו לשגר את כותרות קמפיין הבחירות, מלווה בציוויו של נשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, לסייע להצלחת המפלגה, ולצדו מסרים חברתיים-כלכליים של היו"ר, ח"כ אריה דרעי. את העוקצנות האמיתית הם שמרו למוסף הפוליטי, ובו תמונת שער של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנופף בידו תחת הכותרת "כיבה את הלפיד".

 

 

קובי לוי, מבעלי הטורים הפופולריים בעיתון, כתב: "רודף לומדי התורה הלך הביתה מושפל - אבל כחתרן. הלפידים באו מהשומכלום וגם יחזרו לשם בקרוב". על שאיפות ההנהגה של יו"ר יש עתיד, העיר: "נעבעך (מסכן ביידיש), הבנאדם לא ניהל חנות ירקות וגם לא קיוסק, היה חייל של שוקולד - וינהל את הממשלה הכי מסובכת בעולם?!".  
 

אריה ארליך תיאר את פגישת נתניהו ולפיד  ()
אריה ארליך תיאר את פגישת נתניהו ולפיד

עורך "יום ליום", יצחק קקון, נקט בטורו קו מעשי יותר: "אנחנו במלחמה" הוא הכריז, והפציר בקוראיו לצחצח חרבות, כדי ש"בעזרת השם, כמו שתמיד אנו יודעים - בקלפי (ולא בסקרים), ש"ס תנצח!". שער שבועון "משפחה", מכלי התקשורת הנפוצים והמשפיעים במגזר, הכריז "ברוך שפטרנו", וגם הוסיף פרשנות: "היהדות החרדית נושמת לרווחה. לפיד נזרק החוצה. הממשלה הרעה הולכת הביתה".

 

כותרות נוספת בעיתון בישרה "הקדוש ברוך הוא נענה לתפילתנו", ו"תום ימי השנאה". סיכום ימיה של הממשלה קבע באדום בוהק: "הציון - נכשל", כאשר את כפולת העמודים מעטרת תמונה לא מחמיאה של יאיר לפיד.

 

את כל מה שהפרשנים החרדיים לא יכלו להרשות לעצמם לכתוב על דפי העיתונים השמרנים הם פרקו בטוויטר ובבמות אחרות. העיתונאי החרדי אריה ארליך תיאר בציוץ את הפגישה האחרונה של לפיד ונתניהו: "השפלה כזו לא הייתה מאז הטורקי והשרפרף. לפיד פתח את הדלת, וגילה ראש ממשלה עם משקפי קריאה. בזה אחר זה הוקראו התנאים, ושר האוצר הרגיש כילד נזוף". יוסי אליטוב כתב: "ליאיר והגמדים, ולפעמים החגיגה נגמרת. כיבוי אורות. תמו ימי השנאה. זה הולך לשם, לימי בנייה וחיבור. גם אם הבחירות יידחו בעוד מעט, הפור נפל".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הכותרות
החרדים חוגגים
הכותרת הראשית באתר החרדי "כיכר השבת"
מומלצים