שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  החיים לרוחב: בדקנו מסך 21:9 של LG

  הוא מעולה לגיימינג ומאפשר ריבוי משימות כאילו יש לכם כמה מסכים אבל האם הייתם מוציאים על מסך לשולחן העבודה כמעט 6,000 שקלים?

  בראשית היו מסכי המחשב מלבנים צרים, כמעט מרובעים עם יחס גובה רוחב של 3 על 4. לאחר מכן הם הפכו לרחבים עם יחס 16 על 9, ובשנים האחרונות החלו להופיע מסכים אולטרה רחבים ביחס של 21:9 - הפורמט המקובל בסרטי קולנוע. כזה הוא ה-UM65 של LG.

   

  עיצוב

  מדובר במסך גדול - אחד הגדולים שראינו לשולחן העבודה  עם רוחב של 83 סנטימטר וגובה של 38 סנטימטר.  הוא דק למדי כך שניתן לתלות אותו על הקיר או להציבו על המעמד השקוף המצורף לו. את כל הכבלים ניתן לקבץ יחד מאחורי המעמד בעזרת הוו המובנה בו.

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  איכות תצוגה

  לדגם מסך בגודל 34 אינץ' (אלכסון) המכיל פאנל IPS המסוגל להציג רזולוציה טובה של 2560x1080. בעוד שזו בכללי רזולוציה גבוהה, היא הרגישה קצת נמוכה ביחס לגודל המסך. הגודל יכול קצת להטעות. המסך אמנם ברוחב של כמעט מטר, אך כל המוצג עליו עדיין מופיע לו היה זה מסך בגודל 19 אינץ'. זה אומר שהטקסט והתמונות באותו גודל כמו מסך בגודל 19 אינץ', אך בגלל גודל המסך יש להתקין אותו רחוק יותר מהעיניים. לעתים יש לרכון קדימה או להגדיל את הטקסט בחלק מהאתרים.

   

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  שימוש

  הצבעים מדויקים ונעימים לעין, הלבן אינו בוהק או מסנוור.  בעוד שמסכים רבים מסתמכים על פאנלים בוהקים המבליטים את הצבע, פאנל ה-IPS מציג אותם בצורה טבעית ומדויקת. בהתחשב בכך שעומק ופרופיל הצבע כאן הוא סטנדרטי, נראה שזה מקרה של "עושים את זה כמו שצריך" מאשר עליונות טכנולוגית כלשהי.

  מעולה למשחקים ולעבודות וידאו ומסמכים (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  מעולה למשחקים ולעבודות וידאו ומסמכים(צילום: שחר שושן)

   

  מה עושים עם זה

  מסך רחב כל כך, מצטיין בעיקר בפעולות הדורשות הצגת מידע רב בו זמנית, או במשחקים. הרזולוציה הלא רגילה של 2560x1800 נתמכת על ידי רוב המשחקים שבדקנו. היתרון: רוחב המסך מספק זווית פנורמית אל עולם המשחק. ורוב שדה הראייה שלך מוקף במשחק מאשר רק חלק קטן ממנו.

   

  שימושים אחרים: נניח בישומי עריכת וידאו  עשינו שימוש בשטח הרחב כדי להציג את כל קבצי הווידאו בצד אחד, ואת חלון העריכה בצד אחר, כשעבדנו על הקלטת שיר בעל 60 ערוצים, הצגנו את על הערוצים במיקסר בבת אחת.


   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  רואים סרטים

  יחס הגובה-רוחב כאן תואם לפורמט הקולנועי הרחב שהוא 2.35:1. זה אומר שסרטי קולנוע יופיעו ללא פסים שחורים מעל ומתחת אלא ימלאו את כל שטח המסך. בטלוויזיות 16:9 רגילות שבהן מוצג סרט ביחס הרחב יותר, מתווספים הפסים השחורים מעל ומתחת על ידי הטלוויזיה, והם לא נמצאים בקובץ המקורי של הסרט. עם זאת, סרטוני יוטיוב רבים המוצגים ביחס התצוגה הרחב, מגיעים עם פסים שחורים מובנים בתוכם מסיבה כלשהי, ואז הסרטון מוצג עם מלבן שחור שלם. בעיה זו אינה באשמת המסך אלא של יוצר הסרטון אך היא באה לידי ביטוי רק במסכים שכאלה וזה ימשיך להיות כך, עד שפורמט המסכים החדש יתפוס תאוצה בשוק.

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  אפשרויות מיוחדות

  כשעובדים עם שני מסכים שונים, ניתן לפתוח חלונות שונים בכל מסך, ולהגדיל אותם כך שיתפסו את כל שטח המסך. מאז Windows 7 ניתן לחלק את התצוגה של מסך בודד לשני חלקים, ועתה עם התוכנה המצורפת למסך, ניתן לחלק אותו לארבעה חלקים, כשניתן להגדיר את הגודל של כל חלק במסך. תמיד הייתה לכם האפשרות להגדיר לכל חלון גודל מסוים, אך החלוקה דרך התוכנה מאפשרת להגדיל את החלונות אוטומטית לאותם חלקים, מה שהופך את זה לנוח ביותר.


   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  חבר אותי

  המסך הרחב מאפשר לצפות בתוכן משני חיבורים שונים בו זמנית, כשכל אחד יוצג בצד אחר של המסך. מאוד שימושי כשמחברים שני מחשבים, פחות כשאחד מהם הוא ממיר טלוויזיה, שכן השידורים הם רחבים, אך כשהמסך מפוצל לשניים הוא כמעט מרובע כמו המסכים הישנים. 

   

  ל-UM65 חיבורי HDMI, DVI ו-Display Port כך שהוא יכול להתחבר לכל מחשב כולל מק, כשישנו רמקול סטריאו מובנה אך הוא כצפוי, מספק צליל אנמי ביותר. 

   (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  (צילום: שחר שושן)

   

  תוספת מיוחדת ויקרה לסביבת העבודה

  לסיכום, ה-34UM65-P הוא אחד המסכים המוצלחים ביותר שראינו השנה. עם יחס הגובה רוחב יוצא הדופן שלו, יחד

  עם פאנל ה-IPS המוצלח, הופכים אותו למוצר מעולה. עם זאת, מסך 34 אינץ' רחב זה לא משהו שחובה בכל בית, ובוודאי לא במחיר שלו. מחירו 5,990 שקל שזה לטעמנו בערך 2,000 שקל מעל מה שהוא צריך להיות. אז בדקנו את המחיר באירופה, ואכן בבריטניה המחיר הוא 3,550 שקל. אם תייבאו לבד תאלצו לשלם מסים ומשלוח שכן זו חבילה גדולה וכבדה כך שקשה לומר כמה זה משתלם, אך מדוע גבוה בכמעט 2500 שקל?

   

  מ-ח.י יבואנית LG מסרו ש"מדובר במוצר נישה שמגיע לישראל בכמויות קטנות. לכך מצטרפים 15% מס,18% מע"מ, עלויות שינוע והובלה. אם בעתיד נחליט להביא כמויות גדולות יותר, יש לצפות שהמחיר יירד."

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים