שתף קטע נבחר

איש השנה של 'טיים' 2014: הלוחמים באבולה

רופאים, אחיות, נהגי אמבולנס ואנשי צוות רפואי הם אלה שנבחרו על ידי המגזין האמריקני היוקרתי לתואר איש השנה. "העולם יכול לישון טוב בלילה בגלל האומץ והחמלה, בגלל הסיכון, בגלל ההקרבה והצלת החיים שלהם"

רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואי הם הגיבורים הגדולים של השנה: מגזין "טיים" האמריקני הכריז היום (יום ד') על איש השנה שלו לשנת 2014 - הלוחמים בנגיף האבולה הקטלני שגבה השנה את חייהם של 6,331 בני אדם, רובם הגדול בגינאה, ליבריה וסיירה לאון.

 

עוד חדשות בעולם :

התגלה אסטרואיד בגודל הר: 'נע לכדור הארץ'

מללה קיבלה נובל: "זה לא רק הסיפור שלי"

 

"לא הנשק הנוצץ לוחם בקרב, אומר הפתגם, אלא לבו של הגיבור", נכתב במגזין האמריקני בפתיחת הכתבה שבה הכריז על איש השנה שלו. "זה אולי נכון לכל קרב; זה בטח נכון לגבי מלחמה שמתנהלת עם אקונומיקה ותפילה".

 

איש השנה של "טיים" לשנת 2014 הם אנשים - הלוחמים באבולה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
איש השנה של "טיים" לשנת 2014 הם אנשים - הלוחמים באבולה(צילום: רויטרס)

עורכת המגזין היוקרתי ננסי גיבס שיבחה את "האנשים בשטח, הכוחות המיוחדים של 'רופאים ללא גבולות', הצוות הרפואי של ארגון Samaritan's Purse ורבים אחרים מכל רחבי העולם שנלחמו לצד רופאים ואחיות מקומיים, נהגי אמבולנס וצוותי קבורה". היא גם ציינה שהמחלה פגעה גם ברופאים ובאחיות.

 

אנשי השנה של "טיים" מאז שנת 2000:

2000: ג'ורג' בוש הבן

2001: רודולף ג'וליאני

2002: חושפות השחיתות בחברת "אנרון"

2003: החייל האמריקני

2004: ג'ורג' בוש הבן

2005: סולן U2 בונו, ביל גייטס ואשתו מלינדה

2006: גולשי האינטרנט

2007: ולדימיר פוטין

2008: ברק אובמה

2009: בן ברננקי

2010: מרק צוקרברג

2011: המפגין

2012: ברק אובמה

2013: האפיפיור פרנסיסקוס

2014: הלוחמים באבולה

 

"שאר העולם יכול לישון טוב בלילה משום שקבוצה של גברים ונשים מוכנים להתייצב ולהילחם", כתבה עורכת "טיים". "בגלל הפעולות הבלתי נלאות של אומץ וחמלה, משום שקנו לעולם זמן לחזק את ההגנות שלו, בגלל הסיכון, בגלל העקביות, בגלל ההקרבה והצלת החיים. בגלל כל אלה הלוחמים באבולה הם איש השנה של מגזין 'טיים'".

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

זכה בתואר בשנה שעברה. האפיפיור פרנסיסקוס ()
זכה בתואר בשנה שעברה. האפיפיור פרנסיסקוס

גיבס נימקה בהרחבה את הסיבות לבחירה בלוחמי באבולה בתואר איש השנה של "טיים", וכתבה בין היתר שהשנה "התפרצות הפכה למגפה ברחבי ליבריה, גינאה וסיירה לאון בטרם המשיכה לאירופה ולארה"ב. כל מי שרוצה לטפל בקורבנות האבולה לוקח את הסיכון של הפיכתו לקורבן בעצמו".

 

מגזין "טיים" פרסם חמישה עמודי שער ועליהם תמונות של רופאים, אחיות ונהגי אמבולנסים שנטלו חלק במלחמה באבולה, בהם הרופא האמריקני ד"ר קנט ברנטלי. ברנטלי נדבק באבולה בזמן שטיפל בחולים בליבריה, הוטס לקבלת טיפול רפואי בארצות הברית והצליח לגבור על המחלה. "אני חושב שזה יפה שאנחנו מכירים בכך שרוב הלוחמים באבולה הם מערב אפריקנים", אמר ד"ר ברנטלי בראיון לתוכנית הטלוויזיה האמריקנית "טודיי שואו". "זהו כבוד גדול עבורי להיחשב חלק מקבוצה זו".

 

הזוכה בשנה שעברה בתואר איש השנה של "טיים" היה האפיפיור פרנסיסקוס, והשנה הצליחו הלוחמים באבולה לגבור על המפגינים בפרגוסון, מיזורי (מקום שני), על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (מקום שלישי), על נשיא חבל כורדיסטן מסעוד ברזני (מקום רביעי) ועל המיליארדר הסיני ומייסד "קבוצת עליבאבא" ג'ק מא (מקום חמישי).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גיבורי השנה. הלוחמים באבולה על שערי "טיים"
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
במקום השני. המפגינים בפרגוסון, מיזורי
צילום: רויטרס
צילום: AP
מקום שלישי לנשיא רוסיה. פוטין
צילום: AP
מומלצים