שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מודי'ס: הבחירות בישראל - סימן שלילי לדירוג
  חברת הדירוג הבינלאומית מודי'ס (Moody's) הוציאה מסמך למשקיעים זרים בו היא כותבת כי התפרקות הקואליציה היא סימן שלילי לדירוג האשראי של ישראל. לעת עתה דירוג נותר ברמה של A1
  לפני כחודש סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה את תחזית דירוג ישראל מ"חיובית" ל"יציבה". כעת חברת הדירוג הבינלאומית מודי'ס (Moody's) הוציאה מסמך כי התפרקות הקואליציה היא גורם שלילי בקביעת דירוג האשראי של ישראל.

   

  כתבות נוספות בנושא דירוג האשראי :

   

  החברה לא הורידה את דירוג האשראי, אשר נותר ברמה של A1, אך ציינה כי ההחלטה לללכת לבחירות עלולה לעכב ביצוע רפטורמות שאמורות להאיץ את הצמיחה ולעכב תכנון פיסקלי לשנים הקרובות.

   

  בדו"ח הנוכחי כותבים כלכלני מודי'ס כי "חוסר השקט" בפוליטיקה הישראלית מהווה סימן שלילי בנוגע לחובות המדינה, בעיקר בגלל שהוא מעכב יישום רפורמות מחוללות צמיחה. עוד מנמקים במוד'יס כי תחזית הצמיחה ל-2014 היא 2.3%.

   

  בעקבות הודעת פיץ' לפני כחודש על הורדת תחזית דירוג האשראי לישראל, עלתה ביקורת קשה מצד האופוזיציה טרם פירוק הקואליציה. ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר בתגובה להורדה: "העולם מבין את מה שאזרחי ישראל מרגישים כל יום על בשרם - הכלכלה שמנהלים נתניהו ולפיד תקועה".

   

  שר האוצר היוצא, יאיר לפיד, בפתח הדיונים על תקציב המדינה כי "בינתיים חברות האשראי לא מורידות את הדירוג של ישראל", בהידרשו לתגובה על נתוני הצמיחה השלילית ברבעון האחרון. "הנתון השלילי מדאיג אבל קשה לנבא אחרי נתונים של רבעון אחד", אמר אז. "אנחנו מאחורי תחזית הצמיחה שלנו (2.8%) שהיא הכי שמרנית, אבל אנחנו עם היד על הדופק ונגיב לכל שינוי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מודי'ס: הבחירות בישראל - סימן שלילי לדירוג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  יאיר לפיד ציפי לבני קריאה טרומית הצבעה טרומית ל פיזור הכנסת מליאת הכנסת בחירות 2015
  צילום: EPA
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים