שתף קטע נבחר

מבוכה: "נכשל ניסוי של מערכת חץ 3"

גורמי ביטחון מסרו לרויטרס כי לאחר ששוגר בהצלחה טיל מטרה של המערכת, המיירט כשל בניסיון להינעל עליו ולכן לא שוגר. הניסוי מתרחש שלושה חודשים לאחר שיגור מיירט "חץ 2", שעדיין לא ברור אם הצליח. משרד הביטחון: "התנאים לשיגור מיירט לא בשלו"

עוד כישלון במערכת הביטחון: סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום (ג') מפי גורמי ביטחון כי שיגור שתוכנן לטיל מיירט של מערכת "חץ 3" כשל. שיגור המיירט היה מתוכנן לאחר שיגורו המוצלח של טיל מטרה שביצע את מסלולו בהצלחה. הניסוי נערך כחלק מההכנות לניסוי יירוט עתידי של טיל "חץ 3", המהווה את שכבת ההגנה העליונה למדינת ישראל עד להפיכת המערכת למבצעית.

 

עוד בחדשות:

צה"ל התקפל: חייל חרדי לא ילמד מהי תקיפה מינית

בתחתית המערב: מיליון ו-600 אלף ישראלים חיים בעוני

 

גורמי הביטחון מסרו לרויטרס כי הניסוי בוצע בבסיס חיל האוויר בפלמחים. לדבריהם, השיגור של המיירט לא יצא לפועל משום שכשל בניסיון להינעל על טיל המטרה. הם מציינים כי בוצעה ספירה לאחור ושום דבר לא קרה. "התקבלה ההחלטה שלא לבזבז את המיירט", אמר אחד הגורמים.

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "טיל המטרה יצא לדרכו ומערכת החץ עקבה אחריו במהלך מעופו. התנאים לשיגור מיירט לא בשלו, ולכן הוחלט להגדירו כניסוי בטיל מטרה בלבד. הניסוי יהווה אבן דרך חשובה להמשך סדרת הניסויים המתוכננת".

 

הניסוי היום נערך שלושה חודשים לאחר ניסוי שיגור מיירט "חץ 2", ועדיין לא ברור אם היירוט הצליח. בכיר במערכת הביטחון אמר כי עד כה לא ברור אם יירוט טיל המטרה הסתיים בהצלחה, וזאת אף שבשלב זה בניסויים קודמים כבר ניתן היה לדעת אם הייתה פגיעה של הטיל המיירט.

 

בניסוי השתתפו נציגי ה-MDA האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק מטעם מפעל מל"מ בתעשייה האווירית, בשיתוף חברת אלתא, חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית. את מערכת ניהול הירי פיתחה אלביט מערכות בשיתוף עם אלישרא. את טיל המטרה פיתחה חברת רפאל. חברת בואינג שותפה לתעשייה האווירית ולמל"מ בפיתוח ובייצור חץ.

 

מערכת "חץ" היא מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב-שכבתית, שאת פיתוחו מוביל משרד הביטחון באמצעות מפא"ת - "מנהלת חומה". מערך ההגנה הרב-שכבתית מתבסס על חמש שכבות הגנה: "כיפת ברזל', "שרביט קסמים" שנמצאת בפיתוח, מערכת "חץ 2" המבצעית, מערך "בני רשף" ומיירט "חץ 3". ממשרד הביטחון נמסר כי הניסוי היום מהווה אבן דרך בתוכנית הפיתוח של המערכת.

 


פורסם לראשונה 16/12/2014 14:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד הביטחון
ארכיון
צילום: משרד הביטחון
מומלצים