שתף קטע נבחר

הרשות השנייה: מחליפו של באב"ד ימונה בשבוע הבא

במהלך ישיבת חברי מועצת הרשות השנייה הודיעה יו"ר הרשות כי תמנה את מחליפו של שי באב"ד במהלך השבוע הקרוב. עוד התקבלה החלטה על חילוט הערבויות לערוץ 10 בתוך עשרה ימים, בכדי לאפשר לערוץ להשלים את חובותיו ולהציג משקיע

מי יהיה מנכ"ל הרשות השנייה הבא? יו"ר הרשות השנייה אווה מדז'יבוז' הודיעה בישיבת מועצת הרשות השנייה היום כי מחליפו של שי באב"ד בתפקיד ימונה רשמית כבר בשבוע הקרוב.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות:

האם לראשונה תמונה אישה לראש הרשות השנייה?

 

המינוי החדש נתון לשיקול דעתה הבלעדי של מדז'יבוז', בתנאי שמ"מ המנכ"ל יגיע מתוך אנשי הרשות השנייה ולא מתוך המועצה. במסגרת הישיבה אושרה התפטרותו של באב"ד, ונכנסה לתוקף מיידי.

 

למרות מיעוט המשתתפים בישיבה - כמחצית מחברי המועצה בלבד - התקבלה במהלך הישיבה החלטה על חילוט הערבויות לערוץ 10 בתוך עשרה ימים, בכדי לאפשר לערוץ להשלים את חובותיו ולהציג משקיע.

 

"אין מנוס בעת הזו מלפעול בהתאם לחובתה הציבורית של המועצה למימוש ערבויות ערוץ 10", אמרה מדז'יבוז'. "לאור העובדה שעד היום ערוץ 10 לא הגיש בקשה מעודכנת לרישיון ולא שילם את חובותיו, אי נקיטת צעד זה יהווה הפרה מהותית של הזיכיון, וכן פגיעה בשוויון בין הזכייניות השונות של הרשות השנייה. עם זאת החילוט לא יהיה מיידי אלא בתוך עשרה ימים על מנת לאפשר לערוץ להשלים את חובותיו ולהציג משקיע".

 

לישיבת המועצה הגיעו נציגים של ערוץ 10, בהם מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, כדי לקיים דיון מקיף וממושך בנושא חילוט הערבויות של הערוץ. המועצה קיימה גם שימוע בעניין זה להנהלת ערוץ 10, למנכ״ל, ורשבסקי, ולנציגת בעלי המניות של הערוץ, אירית אילוז. מדז'יבוז' סקרה בפני חברי המועצה את הדרכים העומדות כרגע להכרעת המועצה בהתחשב בחובות שצבר הערוץ עד כה, המסתכמים ב 36 מליון שקל, בגין אי תשלום דמי זיכיון ואי תשלום דמי הפצה על מערך 'עידן פלוס'.

 

לאחר השימוע והסקירה המשפטית בעניין סמכויות המועצה בנושא זה, החליטה המועצה כי בשלב זה אין מנוס מחילוט ערבויותיו של הערוץ על מנת לגבות את החוב הנ"ל. כאמור, המועצה קבעה, כי החילוט יבוצע תוך עשרה ימים על מנת לאפשר לערוץ 10 בכל זאת לשלם את החוב ולהציג הסכם עם משקיע.

 

ימדז'יבוז' הסבירה: "המועצה השהתה עד כה את הליך חילוט הערבויות של ערוץ 10 למרות חובותיו, זאת לאור החשיבות שהיא רואה בקיום שני ערוצים מסחריים ושתי חברות חדשות עצמאיות, וכן לאור הצהרות מנהלי הערוץ, לפיהן הערוץ מגייס בימים אלה משקיע, אשר יאפשר תשלום החובות ואת המשך קיום שידורי הערוץ. מכיוון שאנו נמצאים היום שבועיים בלבד לפני תום מועד זיכיון הערוץ, ולמרות ששינוי החקיקה עבר בכנסת בהמלצת המועצה, עדיין ערוץ 10 לא הגיש בקשה מעודכנת לרישיון ולא הוצג למועצה משקיע. לכן על המועצה לפעול בהתאם לחובתה הציבורית, כאמונה על ביצוע החוק, ולפתוח בהליך מימוש הערבויות בהתאם לכללי הרשות. אחרת ייחשב הדבר הפרה מהותית של הזיכיון, ופגיעה בשוויון בין הזכייניות השונות של הרשות השנייה, שבמציאות היום רק חלקן נושאות בנטל התשלומים".

 

רק לפני כשבוע אישרה וועדה משותפת לוועדות הכלכלה והחינוך בכנסת לערוץ 10, שיזכה להקלות, ויוכל להוציא רק 130 מיליון שקל על תוכן כאשר ישדר ב-2015 ברישיון, אשר תלוי היה בכניסתו של שלמה נחמה למשקיע בערוץ, ובכך ישלם מיידית את הסכום. לאחר מכן, דרושות עוד כמה החלטות ברשות השנייה לפריסות חוב של הערוץ כדי שיוכל להמשיך לשדר. אלא שנחמה בינתיים לא חתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המנכ"ל היוצא, שי באב"ד
אווה מדז'יבוז', יו"ר מועצת הרשות השניה מועצת הרשות השנייה אוה מדזיבוז
מומלצים