שתף קטע נבחר

פייגלין פרש מהפריימריז: "כללי המשחק שונו"

נתניהו נותר בראש בראש מול דנון בקרב על ראשות הליכוד: ח"כ משה פייגלין הודיע לאחר קבלת הערעור של נתניהו כי הדבר "דוחק אותי להתמודדות בלתי אפשרית בשתי חזיתות". ל-ynet אמר: "הדרך של נתניהו לא נכונה"

אחד משלושת המועמדים המרכזיים לראשות הליכוד פורש מההתמודדות: ח"כ משה פייגלין, שהתמודד מול בנימין נתניהו במערכות בחירות קודמות, הודיע כי לא יתמודד מול בפריימריז לבחירות 2015 ונימק זאת בקבלת הערעור של נתניהו על עריכת הבחירות המוקדמות לראשות התנועה ולרשימה במועד אחד. בעקבות זאת, נותרה ההתמודדות בליכוד קרב ישיר בין נתניהו לבין ח"כ דני דנון.

  

"קבלת הערעור על החלטת בית הדין של הליכוד היא שינוי כללי המשחק והיא דוחקת אותי להתמודדות בלתי אפשרית בשתי חזיתות שונות בו זמנית", הסביר פייגלין את החלטתו. "אין בכוונתי לגרור את התנועה לעוד ערכאה משפטית רגע לפני הבחירות הכלליות". לאולפן ynet אמר פייגלין על נתניהו: "זה לא האיש, זה הדרך. היא לא נכונה".

 

רשימת הליכוד, בתנאי שהצעת נתניהו תתקבל (צילום: עדי ברוך, דוברות הליכוד) (צילום: עדי ברוך, דוברות הליכוד)
רשימת הליכוד, בתנאי שהצעת נתניהו תתקבל(צילום: עדי ברוך, דוברות הליכוד)

לדברי פייגלין, "בשעה גורלית זו עלינו להתאחד ולשמור את הליכוד כמפלגת השלטון. על כן בכוונתי להתמודד הפעם רק לכנסת ואני משוכנע שאקבל תמיכה רחבה להשבת הליכוד והמחנה הלאומי לדרכו. בכל פריימריז אמיתיים בעתיד, אשוב ואתמודד על הנהגת התנועה והמדינה".

 

דנון מתמודד: "אחזיר את הליכוד לדרך האמיתית"

ח"כ דנון, המשמש גם כיו"ר מרכז הליכוד, הבהיר כי הוא אינו פורש מההתמודדות: "אמשיך להתמודד ולהיאבק להחזרת הליכוד לדרך האמיתית. ב-31 בדצמבר יגיעו חברי הליכוד לקלפיות ויחליטו האם התנועה תחזור לדרך אותה היא מובילה מקום המדינה- דרך הימין. הערכים והמסורת הדמוקרטית ימשיכו להיות נר לרגלינו והם אלו שמבדילים את הליכוד מהמפלגות בהן דמוקרטיה הפכה למילה גסה".

ח"כ דנון. הוא רץ ()
ח"כ דנון. הוא רץ

אתמול הפך הרכב מורחב של בית הדין של הליכוד החלטה קודמת וקבע כי הפריימריז לראשות המפלגה והבחירות לרשימה יאוחדו ויתקיימו ב-31 בחודש, כפי שרצה נתניהו. לגבי נושא השריונים שמקדם נתניהו קבע בית הדין ארכה של יומיים להבאת פתרון שיעלה בקנה אחד עם חוקת הליכוד.

  

בית הדין דן בערעור על החלטה שביטלה זה מכבר את החלטת מרכז המפלגה, ולפיה ייערכו הבחירות הפנימיות בסוף החודש. 65 אחוזים מחברי מרכז הליכוד הצביעו בעד הקדמת הפריימריז בשבוע, ובהם יכריעו מי יעמוד בראשות המפלגה וכיצד ידורגו המועמדים ברשימה לכנסת. נתניהו ביקש בהצעתו לשריין את המקומות ה-11 וה-23 ברשימה לכנסת לבחירתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פייגלין. מחוץ להתמודדות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים