שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פיירט ביי חוזר לחיים

  שבועיים לאחר שהופל על ידי רשויות החוק, קבוצות שונות מנסות להעלות את האתר הפופולרי בחזרה לרשת בין השאר באמצעות גולשים שיפתחו אתרים חלופיים משלהם

  כפי שיודע כל יורד ים וותיק - אולי אפשר להילחם בפיראטים, אבל בטח אי אפשר לנצח את הפיראטיות. 14 יום אחרי הפשיטה המתוקשרת בשוודיה על השרתים שמאפסנים את פיירט ביי, יש כבר פרויקט חדש - מבוזר, קבוצת eztv חזרה לעדכן את האתר שלה ובאתר המקורי הופיע דגל פיראטים, שעון וקוד מסתורי.

   

   

  קוד מסתורי ()
  קוד מסתורי

   

  הדגל הזה הוא בעצם סרטון בלופ שמוביל לאתר The Open Bay, שם עובדים על פרויקט של מפרצים פיראטיים רבים. מסופק שם קוד והוראות שכל אחד יוכל להעלות אתר פייראט ביי משלו. "אנחנו (...) מביאים לך את השלב הבא באבולוציית הטורנטים", נכתב. "עידן הטורנט האינוודואלי נגמר".

   

  14 יום לספירתם. ()
  14 יום לספירתם.

   

  האפשרות לביזור הזו נובעת מכך שהפרוטוקול של אתר כמו פייראט ביי לא דורש קבצים אלא רק רשימת "מצביעים" על קבצים שמשמשת למורידים להוריד אותם

  אחד מהשני (P2P). כך, לא מסובך מדי לעדכן את הרשימה של המצביעים ואפילו ניתן לשמור אותה על דיסק און קי אחד.

   

  למרות שבאתר אין קבצים, הרשויות מצאו דרכים להגיע למפעילים וכמו שארע לפני כשבועיים בשוודיה - לשרתים. היהסטוריה של פיירט ביי מלאה בהתגרות ברשויות החוק ובאולפני הסרטים והמוזיקה, כולל אלימות מילולית שהופנתה כלפי הגופים הללו. אתר פייראט ביי הושבת מספר פעמים במהלך שנות קיומו, ותמיד מצא את דרכו חזרה לרשת. כך או אחרת.

   

  נקראו לדגל

  השיבה של האתר לחיים הפעם, לפני כיומיים - די מוגבלת. אין בו שום טורנטים או מידע בכלל מלבד השעון שסופר זמן מאז הפשיטה של הרשויות, ובתחתיתו קוד אותיות, שעשוי להיות על פי הסידני הארלד להיות מפתח הצפנה לשיחות או שיחה מוצפנת כלשהי.

   

  באתר טורנט פריק נכתב כי השרת עליו נמצא האתר הזה ממוקם במולדובה - מדינה שאינה שייכת לאיחוד האירופי ומהווה מעצמת פיראטיות מהמובילות בעולם - לפחות בתוכנה.

   

  עשו זאת בעצמכם. ()
  עשו זאת בעצמכם.

   

  ובמקביל, אתרי הורדות גדולים אחרים עדין פעילים ומעדכנים, כולל העתקים של פיירטביי בכתובת אחרות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים