שתף קטע נבחר

הכל מואר: "החג של החגים" בחיפה

800 מטרים של מנורות, 300 מטרים של כבלים עם נורות לד ועוד עשרות מטרים של תאורה בצורות שונות הופכים את חיפה למקום הכי חם להיות בו כדי להרגיש קצת את חג המולד. יצאנו לסיבוב מלא אור בעיר התחתית

את הנר השמיני של חנוכה הדלקנו אתמול, והערב יתכנס הציבור הנוצרי בישראל להדלקת הנרות על עצי האשוח, בערב חג המולד. בחיפה, עיר שבה מתמזגות חמש דתות (יהודים, נוצרים, מוסלמים, בהאים ודרוזים), מציינים את שילוב החגים בפסטיבל "החג של החגים" שנמצא בעיצומו. אלפים מגיעים בימים האחרונים לשדרות בן גוריון בחיפה, לתצוגת אורות מרהיבה שהוקמה במקום.

 

את הפסטיבל מציינים בשבתות של חודש דצמבר, והשנה גם מזג האוויר שיתף פעולה. ואילו הביטוי הוויזואלי של החג - המתבטא הן אצל היהודים והן אצל הנוצרים באור נרות - בא לידי ביטוי בקישוט השדרה המרכזית בעיר התחתית באלפי נורות מנצנצות, חנוכיות, איילים ועצי אשוח.

החג של החגים (צילומים: צבי רוגר - עיריית חיפה) (צבי רוגר - עיריית חיפה)
החג של החגים (צילומים: צבי רוגר - עיריית חיפה)

מוטיב האור בשדרה מתחיל כבר בגנים הבהאיים ובכיפת הזהב השולטת מעל, ממשיך בכיכר אונסקו בה הוצבו זה לצד זה עץ אשוח, חנוכיה וסמל הסהר - ונמשך במורד השדרה בואכה נמל חיפה.

 

חגיגה למבקרים

אורי בלום, הפרויקטור של העירייה היה אחראי על הקמת התאורה, על פי התכנון של גיל טייכמן. לדבריו, הקמת התצוגה ארכה כשבועיים, והיא כוללת יותר מקילומטר וחצי של כבלים שעליהם נורות מנצנצות. "השתמשנו בכ-800 מטר של גרלנדות, ועל העץ המרכזי יש כ-300 מטר של כבלים עם נורות לד", הוא מתאר. "בנוסף יש כ-50 מטר של לדים בצורת דמעה, לעשרה וילונות, שאורכו של כל אחד מהם כעשרה מטרים".

 (צבי רוגר - עיריית חיפה)

לאורך השדרה הוקמו קרוב ל-40 אלמנטים שונים של תאורה, ובין השאר קושטו עמודי החשמל בחנוכיות ובאלמנטים הקשורים לחג המולד ולדת המוסלמית. לאלה מצטרפים הקישוטים שהציבו בעלי העסקים במושבה הגרמנית, שהופכים ביחד את הרחוק לחגיגה של אור. מאז הוקמה התאורה פוקדים אלפי מבקרים את השדרה מדי ערב, והזרם יגבר במיוחד הערב - ערב חג המולד - ובערב השנה החדשה שיצויין בעוד שבוע.

 (צבי רוגר - עיריית חיפה)

התאורה תישאר ברחוב עד אחרי ערב השנה החדשה, והתשתית תיוותר במקום כדי להקים מפגני תאורה נוספים בעתיד. בשנה הבאה, מבטיחים בעיריית חיפה, יורחב הפרויקט גם לרחובות ואזורים אחרים בעיר.

 (צבי רוגר - עיריית חיפה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי רוגר - עיריית חיפה
החג של החגים בחיפה
צבי רוגר - עיריית חיפה
מומלצים