שתף קטע נבחר

בדרך לחופש: קוצר עונשה של אתי אלון

ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשה של אלון, שהורשעה במעילה של 250 מיליון שקל בפרשת הבנק למסחר ונשפטה ל-17 שנות מאסר. ההחלטה לקצר את עונשה התקבלה למרות התנגדות קורבנות המעילה. אם ערעור המדינה יידחה - היא תשוחרר 5 שנים לפני הזמן

ועדת השחרורים שליד בית הסוהר החליטה לקצר משמעותית את עונשה של אתי אלון . ב-2003, אחרי שהורשעה במעילה של 250 מיליון שקלים בפרשת הבנק למסחר, נשפטה אלון ל-17 שנות מאסר בגין מעורבותה בפרשה. ההחלטה לקצר את עונשה התקבלה למרות התנגדות קורבנות המעילה.

 

עוד בחדשות:

 

בעקבות בקשת המדינה עוכב השחרור בשבוע. סביר שבימים הקרובים תגיש המדינה ערעור על ההחלטה, ואם הוא יידחה - היא תשוחרר באופן מיידי אחרי ריצוי 12 שנות מאסר בלבד. 

אלון ואחיה עופר מקסימוב (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
אלון ואחיה עופר מקסימוב(צילום: דודי ועקנין)

בשנה שעברה דחתה ועדת השחרורים את בקשתה של אתי אלון לשחרור מוקדם. לאחר שסיימה לרצות שני שלישים ממאסרה הגישה בפברואר אשתקד בקשה לניכוי שליש. הוועדה קבעה כי אלון תוכל להגיש בקשה נוספת לשחרור מוקדם בעוד שנה וחצי. אלון עשתה זאת - ועונשה קוצר.

 

אלון החלה לרצות את עונשה עם מעצרה בשנת 2002 ונידונה למאסר בינואר 2003 לאחר שנקבע כי את הכסף שגנבה מהבנק העבירה לכיסוי חובותיו של אחיה עופר מקסימוב לשוק האפור.

 

אלון ואביה אביגדור הורשעו בעבירות רבות, בהן קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

היא גם הורשעה ברישום כוזב במסמכי תאגיד, במרמה והפרת אמונים ובאכסון מידע כוזב.

 

בהכרעת הדין ב-2003 קבעה השופטת עדנה קפלן-הגלר כי משפחת מקסימוב - אתי, אביה אביגדור והאח המהמר עופר - הייתה "השלישייה הלא קדושה". היא כינתה את אלון "תרנגולת פלאית-פלילית רבת תושייה, עבריינית המטילה ביצי זהב".

 

לפני כשלוש שנים זכתה אלון במאבק לצאת לשיקום. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבע כי שירות בתי הסוהר הפלה אותה לרעה, והורה לאפשר לאלון להשתתף בתוכנית שיקום קבוצתית מחוץ לכותלי בית הסוהר. התנהגותה של אלון בכלא מאז שנאסרה הייתה טובה ובמהלך תהליך השיקום שעברה היא הביעה חרטה על מעשיה ואף סייעה לאסירות אחרות בשיקומן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אתי אלון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים