שתף קטע נבחר

ח"כ שפיר: איפה שאין שקיפות, יש שחיתות

חברת הכנסת מהעבודה אומרת כי פרשת השחיתות שחשפה המשטרה היא רק קצה הקרחון של שיטה רחבה יותר - שמתחילה בוועדת הכספים ומאפשרת להעביר כספים לעמותות

חברת הכנסת, סתיו שפיר (העבודה), אמרה היום (א') בעקבות פרשת השחיתות הציבורית ומעצרם של בעלי תפקידים במפלגת ישראל ביתנו, כי מה שמכונה "השיטה" מוכר לה מוועדת הכספים של הכנסת גם בנוגע למפלגות אחרות.

 

"הכלל פשוט: איפה שאין שקיפות, יש שחיתות", אומרת שפיר. "מה שחושפת עכשיו המשטרה הוא רק קצה החוט בשיטה שלמה שמתחילה בוועדת הכספים ומאפשרת לחברי הממשלה להלבין לכאורה העברות של מאות מיליוני שקלים מכספי ציבור לטובת אינטרסים פוליטיים צרים ומקרובים".

 

שפיר טוענת כי בדיונים האחרונים בוועדת הכספים התבצעו העברות תקציביות שנויות במחלוקת שעליהן היא ניהלה מלחמות, שחלקן הגיעו ליועץ המשפטי של הכנסת ותלונות אחרות לגביהן הועברו ליו"ר ועדת הבחירות.

ח"כ שפיר בדיון ועדת הכספים עם יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ שפיר בדיון ועדת הכספים עם יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי(צילום: אוהד צויגנברג)

"מבין עשרות העברות תקציביות חשודות שחשפנו השנה לציבור היו העברות כספים של הבית היהודי לעמותות שבראשן בכירי המפלגה, גרעינים תורניים שמתבקשים לערוך את קמפיין הבחירות של בנט ועמותות ימין שזוכות בתקציבי עתק מכספי המיסים שלנו לשם תעמולת בחירות".

 

מוקדם יותר החודש, כפי שקרה כבר בעבר, הורה יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודילהוציא את ח"כ שפיר מדיון של הוועדה, אחרי שהפריעה בצעקות למהלך הדיון שבו ברגע האחרון לפני פיזור הכנסת אושרו תקציבים חדשים למועצות ביהודה ושומרון ולהתיישבות צעירה בסך 211 מיליון שקל.

 

רוב חברי סיעות יש עתיד והעבודה הגיעו לאותו דיון בוועדה כדי לנסות לבלום את ההעברה. מנגד, כמעט כל אנשי ראש

הממשלה נתניהו - בהם מנהלת הסיעה, מקשרת כנסת-ממשלה ועוד בעלי תפקידים - הגיעו כדי לפקח שהכספים יעברו.

 

"מה שאתה עושה פה זה העברות פוליטיות נטו בכלל בלי לנסות לנקות את זה", צעקה ח"כ שפיר בדיון ההוא. "אתה מנצל את היום האחרון של הכנסת כדי להעביר כסף לבוחריך בפריימריז בזמן שהתקציבים והסיוע לרשויות בדרום עוד תקועים ולא מקודמים. במקום להעביר כסף לדרום, לסלומינסקי דחוף עכשיו התנחלויות ביום האחרון של הכנסת. הציבור הישראלי לא מעניין אותו".

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיסנקי, אמר בתגובה: "ועדת הכספים בראשותי הפכה לוועדה השקופה ביותר בכנסת, המאפשרת שקיפות מלאה בכל נושא העומד לפתחה ללא יוצא מן הכלל. סתיו, בשל דעותיה הקיצוניות מתנגדת תוך כדי צווחות וצרחות לכל העברה כספית גם כשהיא קשורה לרווחה, בריאות או חינוך. כל מעשיה הינם פופוליסטים וזולים ונעשים לצורכי גיוס השמאל הקיצוני להצביע עבורה בפריימריס. רק בוועדה האחרונה עליה היא מדברת הועברו תקציבים בסך כולל של 8.1 מיליארד שקל, מתוכם 5.6 מיליארד שקל רק לבריאות, אך כרגיל ח"כ שפיר החליטה לדבר רק על 13 מיליון שקל שהועברו למשרד התיירות לפרויקט בשמרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ סתיו שפיר. "הכספים שלנו הולכים לתעמולת בחירות"
צילום: ירון ברנר
מומלצים