שתף קטע נבחר

המדריך לעבודה באירופה: טיפים עסקיים

האם קיים מושג כזה תרבות עבודה והאם היא מעידה על הסביבה בה מתנהלת העבודה? בספרה החדש, "המנהל הישראלי בעולם הגלובלי - מדריך לנסיעות עבודה לחו"ל והבדלים בתרבות העבודה בין מדינות ", סוקרת ד"ר חנה אורנוי את ההבדלים בין תרבות העבודה באירופה לזו שבישראל

עד לפני כעשור היה מספרם של העובדים שנסעו לנסיעות עבודה בחו"ל קטן באופן יחסי. אולם כיום פעילויות עסקיות ישראליות הינן חובקות עולם ועובדים ומנהלים שנשלחים למדינות שונות ברחבי העולם, הביאו להתפתחותה של תופעה חדשה לפיה אלפי ישראלים הפכו להיות לנוסעים מתמידים.

 

 

מדובר בעובדים הנוסעים באופן תכוף לנסיעות קצרות לצורכי עבודה בחו"ל. לא מדובר רק בעובדי הייטק, אלא במהפכה של ממש בנושא - כיום נשלחים אנשי שיווק ומכירות, מנהלי פרויקטים, יועצים לסוגיהם, בעלי עסקים פרטיים וקליניקות כגון רופאים ועו"ד, שליחי משרדי ממשלה ואחרים.

 

נראה כי האינטנסיביות המרובה של הנסיעות יוצרת אתגרים מרתקים לעובדים אלו, כפי שניתן לראות בספרה

השלישי של ד"ר חנה אורנוי, מומחית בניהול בין לאומי וסגנית מנהל אקדמי הפקולטה למנהל עסקים הקריה האקדמית אונו קמפוס ירושלים.

 

עם זאת, במקביל, על פי הספר, מסתמנת לתופעה זו גם השפעה שלילית על בריאותם של הנוסעים, על יחסיהם הזוגיים, היחסים עם הילדים, המשפחה המורחבת, הקשרים החברתיים ועל יכולתם לנהל שגרת יום יום. הספר פורש אתגרים אלה.

 

הספר הנוכחי מתמקד בנסיעות למדינות אירופה. הוא סוקר את ההבדלים בתרבות העבודה בין המדינות האירופאיות לישראל ונותן טיפים מקיפים להתנהלות עסקית. כגון נהלי הגשת מתנות בכל מדינה, הבדלים בסגנונות הניהול, קודים של לבוש, טכניקות מו"מ, התייחסות לזמן ועוד. זהו ספר חשוב בעידן של גלובליזציה מתעצמת ושל תופעת נסיעות עסקיות קצרות ההולכת ותופסת תאוצה רבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיצד מתנהלים בעולם העסקים?
לאתר ההטבות
מומלצים