שתף קטע נבחר

האקר טוען: הפקתי טביעת אצבע מתמונה

כנס ההאקרים בהמבורג מספק לנו חזון מפחיד - ויש להניח שדי רחוק. עוד לא צריך לעטות כפפות לפני שמצטלמים. בינתיים

זה נראה כמו פרק מופרך נוסף של CSI כלשהו: הפורץ לוקח תמונה ציבורית של הקורבן, מבצע עליה כמה מניפולציות גרפיות ומפיק ממנה את טביעות האצבע שלו בהדפסה איכותית.

 

 (צילום: Shutterstck) (צילום: Shutterstck)
(צילום: Shutterstck)

 

מכאן הדרך פתוחה להפקת העתק תל מימדי של טביעת האצבע ופריצה לכספת, סלולרי או מתקן מאובטח אחר שעשה שימוש באבטחה הביומטרית. את המתודה הזו טוענים שפיתחו ב-The Chaos Computer Club ארגון ההאקרים הגדול באירופה.

 

את ההדגמה ערך אחד המשתתפים, יאן קריקסלר שמו, בכנס השנתי של הארגון המתקיים זו הפעם ה-31 בהמבורג גרמניה. ב- venturebeat מדווחים כי קריקסלר, המכונה Starbug, אמר כי לא צריך יותר ממצלמה סטנדרטית כדי להשיג טביעות אצבעות וטען שהפיק כאלה מתמונות תקריב של בהונות שרת ההגנה הגרמנית - אורסלה ון דר לין ממסיבת עיתונאים באוקטובר בצירוף לעוד תמונות קיימות. לצורך ההפקה השתמש קריקסלר בתוכנה שניתנת לרכישה.

 

פון דר לין משמאל עם אנגלה מרקל. מתמונה כזו אפשר להפיק את טביעות האצבע שלהן? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פון דר לין משמאל עם אנגלה מרקל. מתמונה כזו אפשר להפיק את טביעות האצבע שלהן?(צילום: רויטרס)

 

לא פורסם עד כמה התמונות בהן השתמש קריקסלר יחודיות, ובעלות רזולוציה גבוהה, ויש להניח שהתהליך, אם אכן אפשרי, אינו פשוט וזמין לכל אחד. 

 

 

 

בקצות האצבעות

תהליך אחר, שנראה פשוט הרבה יותר, אבל מצריך קרבה פיזית, הוצג לאחר הכנסת אמצעי הזיהוי הביומטריים לטלפונים הסלולריים ובראשם - אייפון 5S.

 

בהדגמות הללו צולמה טביעת אצבע שהושארה על מסך המכשיר, הודפסה ולאחר מכן נוצקה באמצעות דבק פלסטי טביעת אצבע לשימוש לפריצת אייפון 5S ובהמשך גלקסי S5 של סמסונג.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstck
לצלם ולהטביע
צילום: Shutterstck
מומלצים