שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כוכב לשעבר? הדעיכה של צביקה הדר

  מלב הפריים טיים צביקה הדר נדחק לשוליים - כפאנליסט ב"מועדון לילה", או כמנחה בערוץ נישה. הבדרן והשחקן האהוב עדיין מוערך מאוד בתעשייה, אך רבים סבורים שהפסקה יכולה להועיל לו: "הוא פוחד להיעלם, אבל אין לו סיבה לדאוג. הרעב והגעגוע יעשו טוב לשני הצדדים"

  במשך שנים נדמה היה ששום דבר לא יזיז אותו משם. שגם בעונה ה-20 של "כוכב נולד" ילווה אותנו צביקה הדר עם הבדיחות, הקונפטי ו"הזוכה הוא... היא... הוא". אבל "הכוכב הבא" הגיעה עם הכוכב הבא שלה, והדר פינה את קדמת הבמה. בספטמבר האחרון הוא ויתר גם על המאחז האחרון שלו בתוכנית המצליחה - כס השיפוט. הגיע הזמן לאתגר חדש.

   

  אולם שורה של החלטות חפוזות הובילה אותו רק למקומות הלא נכונים - פאנליסט בגלגול השני של "מועדון לילה" והנחיית תוכנית ריאליטי נישתית בערוץ 24. הדר, מי שהיה תקופה ארוכה כל כך אחד הכוכבים הבולטים, החזקים והמצליחים על המסך שלנו, הפך למודח הטרי של הפריים טיים הישראלי.

   

  הדר (48) נכנס לתודעה בשנות ה-90 בזכות דמותו של ז'וז'ו חלסטרה שגילם בתוכנית המערכונים "הקומדי סטור". מאז החל גם השידוך שמלווה אותו עד היום עם אשת הטלוויזיה טמירה ירדני והחברה שלה, "טדי הפקות". בהמשך הצטלם לסרט הקולנוע "עפולה אקספרס" וכיכב בסדרת הטלוויזיה "שמש". אחר כך הגיעה "לא נפסיק לשיר", שהפכה ל"כוכב נולד" ולסיפור הצלחה - והביאה את הדר לקדמת הפריים טיים ולפנים מוכרות בכל בית. בדרך חווה נפילה אחת קשה במיוחד, כשקיבל לידיו את הנחיית "שישי שואו" בערבי שישי - תוכנית שנחלה כישלון חרוץ וירדה מהאוויר אחרי חמישה פרקים בלבד.

   

  כל העשייה הזו לוותה גם בהצלחה כלכלית. על פי גורמים בתעשיית הטלוויזיה, הדר השתכר כ-40-30 אלף שקלים לתוכנית במהלך העונות של "כוכב נולד", וזאת בנוסף לרווחיו כמפיק שותף שלה. הוא עשה גם קמפיינים פרסומיים גדולים - בהם ל"שקם אלקטריק", שעליו השתכר במשך שלוש שנים כ-600 אלף דולרים, לשופרסל ולקופת חולים מאוחדת.

   

  "הכוכב הבא" בעונתה הקודמת. "קשה לו לראות אותה מהצד" (צילום: ערוץ 2) (צילום: ערוץ 2)
  "הכוכב הבא" בעונתה הקודמת. "קשה לו לראות אותה מהצד"(צילום: ערוץ 2)

  "צריך הפסקה"

  במהלך השנים סיפר הדר בראיונות כי הפחד להיעלם הוא חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות שלו. "הוא הגיע מרקע של הישרדות, לאנשים מהסוג הזה יש פחד מהיעלמות", אמרה עליו מנהלת אמנים ותיקה. ייתכן שדווקא הפחד הזה הוא שמנע ממנו לקחת פסק זמן ולהשתתף בפרויקטים ששחקו את הקריירה שלו - גורמים שונים בתעשייה סבורים שהפסקה יכולה להועיל לבדרן.  

   

  "צביקה הדר מספיק בולט כדי שלא יאבד את מקומו - אנשים אוהבים אותו והוא מנחה מצוין", אמר גורם בכיר בטלוויזיה, וסיכם בזאת את הדעה הגורפת לגבי הדר בקרב כל המרואיינים לכתבה: מדובר במנחה מקצוען, מוצלח ואהוב.

   

  "הוא היה עסוק בכל כך הרבה דברים שלא היה לו זמן. הרעב והגעגוע עושה טוב לשני הצדדים. יש לו מוניטין טוב שלא יישכח, הקהל מאוד אוהב אותו והוא באמת אחד הטאלנטים האהובים והטובים שהיו כאן", אמר גורם נוסף. "אין לו סיבה לדאגה, רק צריך להתכוונן נכון. צריך להבין שהפחד הזה להיעלם נמצא אצל כולם. יאיר לפיד אמר פעם שהפחד הכי גדול שלו הוא להגיע למצב שיצטרך להנחות תוכנית בוקר".  

   

  צביקה הדר. מנחה אהוב (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  צביקה הדר. מנחה אהוב(צילום: רפי דלויה)

  הדר, שהנחה את "כוכב נולד" במשך עשר עונות ושימש כשופט בעונה הראשונה של "הכוכב הבא", בחר שלא לשוב לעונה הנוכחית שלה, אך עדיין מעורב כאמור בתוכנית כמפיק שותף. "קשה לו מאוד לראות את זה מהצד", סיפר גורם בהפקת התוכנית, "הוא מגיע לימי צילומים ורואים שזה חסר לו. אולי זה מה שדחף אותו לעשות את התוכניות האחרות - הגעגוע למסך ולאהבת הקהל".

   

  אותן תוכניות אחרות הן "מועדון לילה" בהנחיית ארז טל, שאליה הצטרף הדר כפאנליסט, ו"משפחה בהופעה", ריאליטי מוזיקלי שמנחה הדר בערוץ 24. על תוכנית נוספת שתוכננה לו בקשת עם ישראל קטורזה ועפר שכטר, החליט לוותר. "הוא וקטורזה הבינו שזה לא זה, ועזבו", סיפר בכיר בתעשיית הבידור, "ההחלטות האחרונות שלו הזיקו לו מאוד לקריירה, ואולי הוא התחיל להבין את זה".

   

  "אם לאמן ברמה של הדר אין במה מרכזית שתממש את הכישרון שלו - עדיף שלא יעשה כלום", אמר על כך מנכ"ל לשעבר בערוץ 2. "למה הוא היה צריך את 'מועדון לילה'?", תהה גורם אחר, "הוא לא יצא שם טוב".

   

  איש טלוויזיה ותיק אחר לא מסכים לגמרי עם האמירה הזו, וסבור שההחלטה להשתתף ב"מועדון לילה" נבעה מהרצון לצבור קילומטראז' בסטנד-אפ. "אני חושב שמבחינתו זה היה אתגר - אם הוא צלח אותו או לא, זו שאלה שהתשובה עליה היא רק בתחושה שלו. אני לא חושב שהוא עשה את זה בלית ברירה. וגם אם כן - אם הברירה האחרונה שלך היא לשבת ב'מועדון לילה', זה אומר שמצבך טוב. אנשים מתים להגיע לפאנל כזה". 

   

  "עדיף כלום על סייד קיק". הדר ב"מועדון לילה" (צילום: מאיה באומל-בירגר) (צילום: מאיה באומל-בירגר)
  "עדיף כלום על סייד קיק". הדר ב"מועדון לילה" (צילום: מאיה באומל-בירגר)
   

  יהיה לא מדויק לומר שהדר לא מגשש בכיוונים אחרים: לפני כארבע שנים הוציא את הסינגל הראשון שלו "לך תדע", שאיתו הופיע בפסטיבל הפסנתר באותה השנה. עם זאת, עד מהרה זנח את חלום המוזיקה וחזר לבמה המוכרת של הנחיית ריאליטי.

   

  לפני כשנתיים, לאחר שעבר התקף לב, כתב הדר מופע סטנד-אפ שאיתו הוא רץ עד היום. המופע, כך מספרים גורמים המעורים בפרטים, הצליח מאוד עד כה. "הקהל אוהב אותו", קבעה מנהלת אמנים, "זה סוג אחר של סטנד-אפ ואנשים לא מקרקרים מצחוק, אבל הוא כן מעביר מופע מיוחד שמספר על חייו עם המון הומור משובח. הרבה אנשים אמרו שהוא נהדר".

   

  ואולי הכיוון הוא בכלל משחק? הדר הופיע בשנים האחרונות בסדרת הטלוויזיה "בלו נטלי", שזכתה לשבחי המבקרים. "שיראה את הצד האחר שלו - כשחקן איכותי. והוא כזה, התפקיד שעשה ב'בלו נטלי' היה מדהים. הייתי רוצה לראות אותו בתפקיד אופי", אמרה אשת טלוויזיה. 

   

  "צביקה צריך פשוט לקחת הפסקה מהטלוויזיה. הוא צריך לשבת וליצור את הדבר הבא שלו", אמר גורם נוסף בתעשייה, "כמו שאדיר מילר עשה כשהוא כתב את 'רמזור'".

   

  מטדי הפקות נמסר בתגובה: "צביקה דועך להנאתו עם חוזה טאלנט בקשת, סיטקום חדש שלו בהפקה, מופע הבידור המצליח של השנה, עונה מצליחה של ה'כוכב הבא' בהפקתו וקמפיין רב שנתי לקופת חולים מובילה. נא להימנע מביקורי תנחומים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן אקרמן
  צביקה הדר. "מוניטין טוב שלא יישכח"
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים