שתף קטע נבחר

חוסאם קוואסמה הורשע בתכנון החטיפה והרצח של שלושת הנערים

קוואסמה הוגדר על ידי השב"כ כמוח שעמד מאחורי חטיפתם ורציחתם של גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל ז"ל. הוא השתתף בקבורת גופותיהם וסייע לרוצחים להסתתר. קוואסמה הודה במיוחס לו וגזר דינו יינתן בקרוב

בית הדין הצבאי ביהודה הרשיע היום (ד') את חוסאם קוואסמה בתכנון ובשותפות לרציחתם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, שנחטפו ונרצחו בחודש יוני האחרון על ידי מחבלי חמאס – מרואן קוואסמה ועומאר אבו עיישה. שני הרוצחים הסתתרו בחברון וחוסלו על ידי כוחות ימ"מ בחודש ספטמבר.

 

גיל-עד שער, מנפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל ()
גיל-עד שער, מנפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל
 

חוסאם קוואסמה הוגדר על ידי השב"כ כמוח שמאחורי חטיפת

הנערים, שאותה תכנן במשך חודשים ארוכים. החטיפה מומנה באמצעות העברת כ-200 אלף שקל על ידי אחיו של קוואסמה, פעיל חמאס בעזה, שגורש לרצועה במסגרת שחרורו של גלעד שליט. לקוואסמה יוחסו כמה סעיפי אישום – שותפות לגרימת מוות בכוונה, חברות בקבוצה שגרמה למוות, הכנסת כספי אויב לאזור, שירות עבור חמאס, סחר בציוד מלחמתי ושיבוש מהלכי משפט.

 

לפי כתב האישום שהוגש נגדו, קוואסמה רכש את האקדח ששימש את המחבלים לביצוע החטיפה והרצח בגוש עציון. לאחר מכן הוא סייע בקבורת הנערים בשטח חקלאי סמוך לחלחול, בהעלמת ראיות מהזירה ובסיוע לשני הרוצחים להימלט מכוחות הביטחון. הוא סיפק מזון ושתייה לחוטפים וסייע להם להסתתר. לפי התביעה הצבאית קוואסמה הודה במיוחס לו, ועונשו צפוי להיקבע בעוד כמה שבועות.

 

חטיפת שלושת הנערים גרמה לפתיחת מבצע שובו אחים ביהודה ובשומרון, במטרה לאתר את החטופים. כוחות גדולים של צה"ל פעלו במהלך המבצע יחד עם כוחות השב"כ ונעצרו פעילי חמאס רבים. אחרי מציאת גופותיהם של הנערים נרצח בירושלים הנער מוחמד אבו חדיר, שנחטף על ידי שלושה יהודים ששרפו את גופתו. הרצח גרם להפגנות מחאה גדולות במגזר הערבי, להסלמה גם בעוטף עזה ובסופו של דבר למבצע צוק איתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים