שתף קטע נבחר

עריקאת: הקפאת הכסף - פיראטיות

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני ביקר את תגובת ישראל למהלכים המדיניים העצמאיים של הרשות וכינה אותה "עונש קולקטיבי לא חוקי"

"פיראטיות ועונש קולקטיבי לא חוקי", כך הגדיר אתמול בערב (שבת) ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת את הקפאת כספי הרשות על ידי ישראל. "העם הפלסטיני משתמש בכלים של שלום שהוקנו לו על ידי החוק הבינלאומי במאבקו נגד הכיבוש, וישראל מנסה לשבור את רוחו. היא לא תצליח בכך", הדגיש.

 

בתום דיונים והתייעצויות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליטה ישראל להקפיא 400 מיליון שקל מכספי המסים שהיא גובה עבור הפלסטינים. המהלך הוגדר כתגובת נגד לפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם ולחתימת אבו מאזן על אמנת רומא, שסוללת את הדרך להצטרפותם לבית הדין הבינלאומי בהאג - ולתביעה עתידית פוטנציאלית נגד ישראל. ההחלטה, העריכו גורמים בישראל, עלולה להוביל לתגובה אמריקנית חריפה.

 

אבו מאזן חותם על אמנות בינלאומיות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אבו מאזן חותם על אמנות בינלאומיות(צילום: EPA)

 

"נודע לנו בצורה לא רשמית שהממשלה הישראלית החליטה שלא להעביר את כספי המסים שלנו, שעל פי הסכמים כתובים

אמורים להיאסף בשמנו וישראל מחויבת להעביר אלינו", אמר עריקאת, וקרא לתמיכה בינלאומית במהלכים המדיניים של הפלסטינים. "הכסף הזה הוא לא צדקה ישראלית לעם הפלסטיני. מונעים ממנו כסף ששייך לו. הצעדים הללו לא יעצרו אותנו, נמשיך לצעוד אל עבר מדינה עצמאית".

 

במהלך סוף השבוע הגיש הנציג הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, את המסמכים להצטרפות לבית הדין בהאג לעוזר מזכ"ל האו"ם לעניינים משפטיים. המהלך נולד בעקבות כישלון הצעת ההחלטה שהגישו הפלסטינים למועצת הביטחון של האו"ם במטרה להציב תאריך יעד לישראל "לסיום הכיבוש". במחלקת המדינה האמריקנית הזהירו כי למהלך יהיו השלכות על הסיוע לרשות, שנאמד ב-370 מיליון דולר.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 03/01/2015 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טולי חן ועדי מוזס
סאיב עריקאת
צילום: טולי חן ועדי מוזס
מומלצים