שתף קטע נבחר

הוועד האולימפי השיק את ה"אולימפיזם"

מטרת הפרויקט הוא "לבנות עולם טוב יותר באמצעות הספורט" בבתי הספר, כשבחודשיים האחרונים הוכנו מצגות וערכות למורים שיעבירו את החומרים לתלמידים

הוועד האולימפי, בשיתוף הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, השיקו היום (א') פרויקט אולימפי חדש בשם "אולימפיזם". מטרת הפרויקט הוא "לבנות עולם טוב יותר באמצעות הספורט" בבתי הספר, כשבחודשיים האחרונים הוכנו מצגות וערכות למורים שיעבירו את החומרים לתלמידים.

 

מנהלת הפרוייקט, הילה דוידוב, הציגה את הפרויקט שיעסוק במספר תחומי הליבה: מצוינות, ידידות וכבוד, ובכך להבטיח את החגיגה הספורטיבית, לחנך את הצעירים ולהפיץ דרכו את האולימפיזם.

 

דוידוב, ארד ולוסטיג במסע"ת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
דוידוב, ארד ולוסטיג במסע"ת(צילום: אורן אהרוני)

 

הפיילוט, שיתקיים בכיתות ז' עד י', יכלול שישה מפגשים כשהראשון, המשחקים האולימפיים עצמם, רגעים כחול-לבן, הערכים האולימפיים, אורח חיים בריא, ביקור בחוויה האולימפית ומפגש עם ספורטאי אולימפי ואירוע השיא - היום האולימפי בבתי הספר.

 

מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג, אמר: "אנחנו מאוד מתרגשים להשיק את הפרויקט שהוא בנפשנו ובחזונינו. בשאיפה שלנו אנחנו רוצים שכל ילד או ילדים יחשפו לכך בבתי הספר. אנחנו מתחילים ב-14 בתי ספר שיהיו ניסיוניים ובשנה הבאה התפוצה תהיה הרבה יותר גדולה לקראת ריו 2016".

 

עופר שמעוני, הממונה על הפיקוח בחינוך הגופני במשרד החינוך: "זה לא מובן מאליו, יש לנו שיתוף פעולה עם הוועד האולימפי, אבל זו עליית מדרגה. אנחו מצפים שהערכים של מצוינות, ידידות וכבוד יעברו לבית הספר ואני בטוח שיצא מזה משהו טוב".

 

חברת הוועד האולימפי, יעל ארד: "הפרויקט הזה הוא עוד חוליה בשרשרת שאנחנו בונים בשנים האחרונות. דואגים לא רק להצלחות, אלא גם לתהליך ולדרך. הפרויקט הוא סממן להשקעה הגדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
יעל ארד
צילום: אורן אהרוני
מומלצים