שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כוויית: העליב את האמיר בטוויטר ונשלח לכלא

  בית המשפט העליון במדינה שבמפרץ הפרסי גזר 20 חודשי מאסר על פעיל אופוזיציה שהורשע בהעלבת האמיר, השייח סבאח אל-אחמד אל-סבאח

  אזרחים פצחו נא בשיר כי אמת וצדק משפטו של האמיר? בית המשפט העליון של כוויית גזר היום (יום ב') 20 חודשי מאסר על פעיל אופוזיציה שהורשע כי העליב בטוויטר את אמיר מדינת המפרץ הפרסי עשירת הנפט.

   

  עוד חדשות בעולם :

  רוחאני נגד השמרנים: הסכם הגרעין למשאל?

  היסטוריה הודית: טרנסג'נדרית ראשת עיר

  לא היה כביש: הסבלים שסחבו מכוניות בהרים

  מתחת לרגליים: 3,000 פצצות באדמת ברלין

   

  סאג'ר אל-חשאש נידון במרס 2013 לשנתיים מאסר בערכאה נמוכה, אולם שוחרר על ידי בית משפט לערעורים שמאוחר יותר הפחית את העונש לשנת מאסר אחת. גזר הדין שניתן היום הוא סופי ולא ניתן לערער עליו.

   

  מתיחת ביקורת עליו - פגיעה בביטחון המדינה. אמיר כוויית אל-סבאח (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מתיחת ביקורת עליו - פגיעה בביטחון המדינה. אמיר כוויית אל-סבאח(צילום: רויטרס)

  חשאש הואשם בכתיבת "ציוצים" בטוויטר באוקטובר 2012 שנתפשו כפוגעניים באמיר בשעה שהאופוזיציה הובילה הפגנות מחאה נגד הממשלה בגין תיקון חוק הבחירות. בתי המשפט בכוויית גזרו עונשי מאסר על כמה פעילים וחברי פרלמנט מהאופוזיציה בגין הערות שנתפשו כמעליבות את האמיר, שייח סבאח אל-אחמד אל-סבאח.

   

  מתיחת ביקורת על האמיר של כוויית מוגדרת כפגיעה בביטחון המדינה, ואנשים שנמצאים אשמים בפעולה זאת עומדים בפני עונש של עד חמש שנות מאסר.

   

  בינתיים, עורכי דין שמייצגים את מנהיג האופוזיציה הבולט מוסלאם אל-באראק קראו לבית הדין לערעורים לזכות אותו מאישומים של העלבת האמיר וערעור מעמדו. אל-באראק, חבר פרלמנט לשעבר, הואשם בהתבטאויות חסרות כבוד כלפי האמיר ובערעור סמכותו בנאום שנשא באוקטובר 2012. בית משפט בערכאה נמוכה דן אותו ב-2013 לחמש שנות מאסר, אולם בית משפט לערעורים ביטל את העונש בגין הליך משפטי פגום. ב-22 בפברואר יינתן פסק דינו החדש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  נעלב סדרתי. אמיר כוויית אל-סבאח
  צילום: AFP
  מומלצים