שתף קטע נבחר

מחממים בידידות: דואגים לקשישים

על רקע גל הקור הפוקד את ישראל, מאות מתנדבי הקרן לידידות יחלקו מענקי חימום ל-25 אלף קשישים נזקקים. המענקים בסך 350 שקלים יחולקו לקשישים סיעודיים המתקיימים מקצבאות זקנה והשלמת הכנסה ביישובים בהם לא מחלקהביטוח הלאומי מענק חורף

גל הקור הפוקד את ישראל והעיכוב בהורדת מחירי החשמל שעלו באופן דרסטי בשנים האחרונות, מותירים אוכלוסיות שלמות תחת הנטל כלכלי גדול הכרוך בחימום הבית. האוכלוסייה הרגישה ביותר היא הקשישים מקבלי השלמת הכנסה אשר הכנסתם הדלה מקצבאות אינה מספיקה לכיסוי צרכיהם הבסיסיים והם נאלצים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות ומוצרי בסיס אחרים.

 

לאחרונה הבטיחה ממשלת ישראל להגדיל את קצבאות השלמת הכנסה לקשישים בכדי להוציא רבים מהם ממעגל העוני אך החלטה זו לא התממשה עקב פירוק הממשלה.

 

היום, ה-6.1.2015, תחל הקרן לידידות, כמדי שנה, את מבצע "מחממים בידידות" - פרויקט חימום למען קשישים נזקקים. במסגרת הפרויקט תעניק הקרן ל-25 אלף קשישים נזקקים, זכאי חוק סיעוד, סיוע ע"ס 350 שקלים בהמחאה שמית הניתנת לשימוש בכל בנק. התקציב הכולל של הפרויקט הוא בסך 8.5 מיליון שקלים.

 

חלוקת המענקים תתבצע בשיתוף עם מחלקות הרווחה ב-62 רשויות מקומיות הנמצאות באשכול 6 ומטה בדירוג הסוציו-אקונומי של הלמ"ס ואינן נכללות ברשימת היישובים בהם מחולקים מענקי חימום לקשישים של הביטוח הלאומי. מקבלי הסיוע יהיו קשישים זכאי חוק סיעוד ומקבלים קצבת זקנה בתוספת השלמת הכנסה.

 

המענקים יחולקו באמצעות עובדי הרווחה ובאמצעות מאות מתנדבים אשר יגיעו לבתי הקשישים, יעניקו להם את התרומה ויסייעו בהפגת בדידותם. לראשונה יפעילו המתנדבים אפליקציה ייחודית שפותחה בקרן, באמצעותה יעדכנו בזמן אמת על תנאי מחייתו של כל אחד מהקשישים בכדי לבחון צורך בהתערבות נוספת במקרים של מצוקה חריגה.

 

הקרן קוראת לאזרחים המעוניינים לסייע בחלוקה להיכנס ולהירשם בדף הפייסבוק של הקרן לידידות.

 

נשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין: "חוסנה של חברה נמדד באופן בו היא מטפלת בחוליות החלשות ביותר בתוכה. כרבע מהקשישים בישראל חיים בעוני ואינם מסוגלים לכסות את הוצאותיהם החודשיות. הקצבאות מספיקות בקושי לכיסוי מחצית מצרכיהם הבסיסיים של הקשישים בעוד יוקר המחייה רק גובר. בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ורבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אפשרית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. אסור לנו כחברה להרשות למצב זה להימשך. אני קורא לציבור להצטרף אלינו ולסייע לחמם לקשישים את הבית ואת הלב".

 

הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של אזרחי ארה"ב ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך שתיים עשר שנות פעילותה בארץ, תרמה הקרן כשני מילארד שקלים למאות פרויקטים חברתיים בישראל.

 

  • הקרן לידידות בשיתוף ynet קוראים לכם הקוראים להצטרף למבצע ויחד איתנו לחמם לקשישים את הבית ואת הלב. מעוניינים להתנדב? היכנסו לאתר הקרן ומלאו את פרטיכם . נציגי הקרן לידידות יפנו אתכם ליישובים בהם תוכלו להצטרף לחלוקה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מחממים את החורף של הקשישים
צילום: shutterstock
בשיתוף הקרן לידידות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים