שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בכיר בעיריית ת"א: צוותא מבזים את צה"ל

  במכתב ששלח ארנון גלעדי ל"צוותא", תוקף המשנה לראש עיריית תל אביב את ההצגה "המחלקה", בטענה שהיא מכפישה את חיילי צה"ל ומדינת ישראל. יו"ר התיאטרון בתגובה: "אני מצפה שלא תתרום לשיח האלים ששוטף את החברה הישראלית"

  הצגת התיאטרון "המחלקה" שעלתה ב"צוותא", גורמת לסערה: בכיר בעיריית תל אביב פנה לתיאטרון "צוותא" והטיח ביקורת חריפה בהצגה שלדבריו "מבזה את חיילי צה"ל". במכתב שהעביר להנהלת מוסד התרבות, טוען המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי כי המחזה "המחלקה" שעלה במקום באחרונה "מציג את חיילי צה"ל כקלגסים וכובשים", ושהדבר עורר את כעסם של רבים מתושבי העיר שלטענתו נטשו את האולם בתחושת עלבון.

   

  "צר לי כי המחזה מצטרף לגל עכור ומסוכן של הצגות ותערוכות אשר במסווה של חופש ביטוי ופלורליזם בוחרים להכפיש השכם וערב את חיילי צה"ל ומדינת ישראל", כתב גלעדי.

   

   

  אבשלום וילן יושב ראש מנהלת התיאטרון השיב לגלעדי בחריפות: "אין זה מתפקידו של נבחר ציבור להתערב בשום צורה בתכנים אמנותיים ופנייתך מקוממת אותי הן כאיש ציבור והן כיו"ר הנהלת צוותא", כתב. "אנו בצוותא דוגלים בהגנה מלאה על חופש הביטוי ואעמוד על כך שתמנע כל השפעה פוליטית על התכנים המוצגים אצלנו. בעצם פנייתך עולה חשש כבד לניסיון פסול ונואל להתערבות פוליטית אשר מונעת משיקולים צרים ומאווירה ציבורית מתלהמת ובפרט על רקע הבחירות הקרבות לכנסת. אני מצפה ממך כנבחר ציבור לנהוג באחריות ובשיקול דעת ולא לתרום לשיח האלים ששוטף את החברה הישראלית בשנים האחרונות".

   

  בתגובה ל-ynet אמר גלעדי: "הפוסל במומו פוסל. יו"ר צוותא הוא בעצמו נבחר ציבור. וילן הוא חבר כנסת לשעבר ומתמודד בפריימריז הנוכחים של מפלגת מרצ. תגובתו מלאה בהתנשאות ויהירות מהזן המוכר של אנשי השמאל. במקום להתנצל בפני חיילי צה"ל על הצגתם המבישה בוחר וילן להסיט את הדיון לפסים אישיים".

   

  ההצגה "המחלקה" עלתה לבמת התיאטרון בשנה שעברה אחרי לא מעט דחיות, בעקבות הקושי בגיוס הכספים להעלאתה. המחזאי שי אזולאי כתב את סיפור ההצגה על מחלקה 1 תחת פיקודם של סמל ומפקד מחלקה שאפתנים כשחייליה נאלצים להתמודד עם מסדרים, טרטורים, אימונים, שמירות, התרעות חמות ופקודות סותרות, כשברקע שמועות על ביקור של קצין בכיר מאוד, שעלול לשנות את הכל. לפני כשנתיים זכתה ההצגה בפרס צו קריאה למחזאות צעירה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Bernie Ardov
  יוצר המחזה. שי אזולאי
  צילום: Bernie Ardov
  לאתר ההטבות
  מומלצים