שתף קטע נבחר

השר כץ לאם ששכלה בניה בציר המוות: "תתמקדי באבלך". האזינו

בשיחת טלפון עם מלכה חכם, אמם של יואב ויותם שנדרסו למוות ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, אמר לה שר התחבורה: "אני עסוק... אני מציע שתתמקדי באבלך". בתוכנית "עובדה" אמרה האם: "אני רוצה לדעת מה גרם למות ילדיי". לשכת השר: הוצא מהקשרו

"אני פשוט כרגע עסוק, אני מציע שתתמקדי באבלך". כך נשמע שר התחבורה, ישראל כץ, בשיחת טלפון שקיים עם מלכה חכם, אמם של יואב ויותם ז"ל שנדרסו למוות בינואר 2013 ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, ציר התנועה שזכה לכינוי "ציר המוות". זאת במסגרת סרט תיעודי ששודר אמש (יום ב') בתוכנית "עובדה", שליווה את המסע שעברו ההורים השכולים מאסון והמאבק לסגירת הכביש, ועד ההריון והלידה של זוג תאומים.

 

במהלך הסרט, שצולם לאורך כשנתיים, סיפרה האם השכולה כי היא "מעוניינת לדעת מה גרם למותם של ילדיי. ולא רק של ילדיי, של האחרים. אני רואה את זה מול עיני כאילו את הילדים שלי, ומאחוריהם יש שורה. יש תהלוכה של מתים". ביום גילוי המצבה של הבנים, שלושים יום לאחר מותם, התקשרה האם לשר התחבורה ישראל כץ. בקטע ששודר, נשמע השר חסר סבלנות וקצר רוח. כך נשמעה השיחה בתוכנית:

 

האם: "שלום, ישראל כץ?"

 

כץ: "כן".

 

האם: "אני אמא של יותם ויואב. אני עולה היום לקבר של הבנים שלי לגילוי מצבה".

 

כץ: "כן, אני משתתף בצערך ובזה אנחנו נסיים".

 

האם: "אני מקווה שאתה לא תסגור לי עכשיו את הטלפון".

 

כץ: "אני כרגע פשוט עסוק, אני מציע שתתמקדי באבלך".

 

בנובמבר 2014 נסגרו נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, לאחר שהכביש, שכונה "ציר המוות", גבה את חייהם של 21 בני אדם מאז פתיחתו בשנת 2009.

 

מלשכת השר כץ נמסר בתגובה: "המשפט ששודר ב'עובדה' נערך באופן גס, מתוך שיחה שקיים השר עם מלכה חכם במשך דקות ארוכות, והוצא מהקשרו. מיותר לציין שגם אז וגם היום משתתף השר בצערה הכבד של האם שאיבדה באופן טרגי את שני בניה. כבר בשלב הראשוני לרבות בשיחת הטלפון המדוברת הדגיש בפניה השר שהדברים ייבדקו ושהיא תהיה חלק מכל ממצאי הבדיקה וכך היה מאז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר ישראל כץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים