שתף קטע נבחר

דאעש סגר בתי"ס: 670 אלף ילדים לא לומדים

ארגון הטרור שמנסה להשליט גרסה נוקשה של החוק האיסלאמי באזורים שעליו הוא חולש, הורה לסגור מוסדות חינוך עד שתוכנית הלימודים תעודכן. ברחבי סוריה, מיליוני ילדים לא לומדים בשל ארבע שנות מלחמת האזרחים

פעילי "המדינה האיסלאמית" הורו לסגור בתי ספר שתוכנית הלימודים בהם אינה תואמת את התקנות הדתיות של הארגון ושללו את הזכות לחינוך לכ-670 אלף ילדים בסוריה. כך טוענת היום (יום א') קרן האו"ם לילדים יוניצ"ף. בנוסף, מסרו באו"ם, כי לפחות 160 ילדים נהרגו בתקיפות של דאעש על בתי ספר באזור.

 

עוד חדשות בעולם :

מתהילה לנפילה: מתה מיס אמריקה היהודייה

הודו: 14 קופים גנבו עוגיות - ומתו מהרעלה

תמונה מספר המחזור הגיעה ל"בקבוק גמילה"

 

דאעש, שחולש על אזורים נרחבים בסוריה ובעיראק, כופה על האוכלוסייה שבשליטתו גרסה נוקשה יותר של החוק האיסלאמי. בחודש נובמבר האחרון הורה הארגון על השבתת בתי ספר באזור מזרח סוריה עד שתשונה תוכנית הלימודים לדתית יותר.

המורים יעברו "אימון מחדש". ילדים בדיר א-זור (רויטרס) (רויטרס)
המורים יעברו "אימון מחדש". ילדים בדיר א-זור(רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

ארגון "המדינה האיסלאמית" מואשם בעשרות מקרי טבח, שעבוד מיני של נשים ונערות וגיוס ילדים לתפקידי לחימה. מדו"ח יוניצ"ף עולה כי 160 ילדים נהרגו ו-343 נפצעו במתקפות על בתי ספר בשנה שעברה.

 

דובר יוניצ"ף כריסטוף בולייאק מסר היום במסיבת עיתונאים בז'נבה כי ב-2014 אירעו לפחות 68 מתקפות על בתי ספר בסוריה וישנם סימנים המעידים על כך שחלק מבתי הספר הותקפו במכוון.

דאעש מגייס ילדים לתפקידי לחימה (צילום: AP) (צילום: AP)
דאעש מגייס ילדים לתפקידי לחימה(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

"בדצמבר האחרון הוצא צו של 'המדינה האיסלאמית' שהורה על הקפאת שירותי החינוך באזורים שבשליטתו", מסר דובר הקרן. כתוצאה מכך ילדים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בראקה, באזורים הכפריים של דיר א-זור ומחוז חלב אינם נמצאים במסגרת לימודית והמורים מחויבים לעבור "אימון מחדש".

 

לפי משרד החינוך הסורי 4.3 מיליון ילדים סורים נרשמו למערכת החינוך הסורית השנה,

 אולם בין 2.1 מיליון ל-2.4 מיליון ילדים אינם מגיעים למוסדות החינוך או מגיעים בתדירות נמוכה. זאת כתוצאה מהסכסוך הנמשך במדינה זה ארבע שנים, שגבה את חייהם של 200 אלף בני אדם ועקר מבתים שליש מאוכלוסיית סוריה.

 

"בנוסף לחסימת הגישה לבתי הספר, מתקפות על מוסדות חינוך, מורים ותלמידים הם תזכורת נוראית למחיר הכבד שמשלמים ילדי סוריה במשבר המתקרב לשנתו החמישית", העידה האנה סינגר, נציגת יוניצ"ף בסוריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מיליוני ילדים נפלטו ממערכת החינוך. פליטה סורית בבית ספר בלבנון
צילום: AP
מומלצים